Strona główna
Pomoc dzieciom poległych strażaków z Białegostoku
09.06.2017 - Uroczysta zbiórka z okazji Dnia Strażaka w Komendzie Miejskiej PSP m. st. Warszawy

...

09.06.2017 - Wypadek z udziałem motocykla na ul. Janowieckiej

...

08.06.2017 - Uratowany mężczyzna z pożaru pustostanu

...

Straciliśmy podczas służby w Białymstoku dwóch odważnych strażaków. Osierocili oni dwójkę małych dzieci. Fundacja Dorastaj z Nami prowadzi zbiórkę na rzecz ich rodzin.

 

W środę 21 czerwca 2017 r. o godz. 21.06 na terenie AWF Warszawa odbyła się trzecia edycja „Nocnego Biegu Sztafetowego Janusza Kusocińskiego” 4 x 2,5 km. Wśród startujących nie mogło ponownie zabraknąć sąsiadów AWF czyli strażaków z JRG 6, którzy w tym roku wystawili aż dwa składy.

Przed zmianą służby zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 15 zostały zadysponowane do powalonego drzewa na samochód ciężarowy na ul. Klukowskiej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano przewrócone drzewo oparte o przyczepę samochodu ciężarowego.

Około godziny 8:00 do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 wpłynęło zgłoszenie o przysypanym mężczyźnie na ulicy Koziorożca.

Do końca czerwca 2017r można oddać swój głos w ramach budżetu partycypacyjnego miasta st. Warszawy. Serdecznie zachęcamy do oddania swojego głosu na projekt nr 2277 w dzielnicy Bielany- Straż Pożarna - rewitalizacja placu przed bielańską remizą !

O godzinie 10:47 do Punktu Alarmowego Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 13 wpłynęło zgłoszenie o pochylonym drzewie na budynek przy ul.Armii Krajowej w Wesołej. Do zdarzenia zadysponowany został zastęp GCBA 5/32/2,5.

W dniu 12.06.2017 w ogrodach Pałacu Prezydenckiego Prezydent RP Andrzej Duda wraz z Pierwszą Damą Agatą Kornhauser-Dudą spotkali się z dziećmi w ramach akcji "Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką". W wydarzeniu udział brały również służby ratownicze w tym Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego „Warszawa 6”

W dniu 14.06.2017 do jednego z warszawskich hoteli trafiła przesyłka, która przez pracowników została zakwalifikowana jako podejrzana. Na miejsce zdarzenia zgodnie z przyjętą procedurą zadysponowana została Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego „Warszawa 6”.

Dnia 17 czerwca 2017 r. strażacy z JRG 16 wzięli udział w pikniku rodzinny podczas "Dni Ursusa 2017".

Do Punktu Alarmowego Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 15 wpłynęło zgłoszenie o dachowaniu samochodu na ul. Zamkowej. Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy GBA-Rt oraz SCRT.

W miniony czwartek o godzinie 21:19 doszło w Wawrze do groźnie wyglądającego wypadku. Zdarzenie miało miejsce na Trakcie Lubelskim. Do akcji SK KM m. st. Warszawy wysłało dwa zastępy ratowniczo – gaśnicze z JRG 12.

W połowie ubiegłego miesiąca maja, strażacy z JRG 16 zostali zadysponowanie do nietypowego zdarzenia na terenie Niepublicznego Przedszkola Montessori Elipsoida przy ul. Cerlicka. Zdarzenie dotyczyła uwięzionego małego szpaka w rynnie budynku przedszkola. Po przybyciu straży pożarnej na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania, strażacy przystąpili do rozkręcenia rynny i uwolnienia ptaka.

Goście online

Odwiedza nas 367 gości oraz 0 użytkowników.

questcity

excel

informator sgsp

Czad i ogień. Obudź czujność