Aktualności

Straciliśmy podczas służby w Białymstoku dwóch odważnych strażaków. Osierocili oni dwójkę małych dzieci. Fundacja Dorastaj z Nami prowadzi zbiórkę na rzecz ich rodzin.

 

W środę 21 czerwca 2017 r. o godz. 21.06 na terenie AWF Warszawa odbyła się trzecia edycja „Nocnego Biegu Sztafetowego Janusza Kusocińskiego” 4 x 2,5 km. Wśród startujących nie mogło ponownie zabraknąć sąsiadów AWF czyli strażaków z JRG 6, którzy w tym roku wystawili aż dwa składy.

Do końca czerwca 2017r można oddać swój głos w ramach budżetu partycypacyjnego miasta st. Warszawy. Serdecznie zachęcamy do oddania swojego głosu na projekt nr 2277 w dzielnicy Bielany- Straż Pożarna - rewitalizacja placu przed bielańską remizą !

W dniu 12.06.2017 w ogrodach Pałacu Prezydenckiego Prezydent RP Andrzej Duda wraz z Pierwszą Damą Agatą Kornhauser-Dudą spotkali się z dziećmi w ramach akcji "Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką". W wydarzeniu udział brały również służby ratownicze w tym Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego „Warszawa 6”

Jak co roku na Wadowickim rynku odbyły się zawody FCC będące częścią rywalizacji o Puchar Komendanta Głównego PSP. Nie mogło w nich zabraknąć reprezentantów Mazowieckiej KW PSP w Warszawie. Reprezentanci Mazowsza w składzie: Grzelak, Kurach, Kulik, Knap, Milczarczyk, Białas pokazali się z bardzo dobrej strony wygrywając cieszącą się największym zainteresowaniem klasyfikację sztafetową.

W dniu 26.05.2017r do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 6 z wizytą przyszła grupa przedszkolaków ciekawych pracy strażaka i wyposażenia remizy strażackiej.

Na terenie Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 15 przeprowadzono szkolenie z postępowania ze zbiornikami napełnionymi mieszaniną gazów sprężonych propan-butan.

W dniu 12 czerwca 2017 roku Jednostkę Ratowniczo - Gaśniczą nr 13 odwiedził dzieci z Przedszkola nr 243 przy ulicy Kordiana w Rembertowie.

W dniu 11.06.2017 ratownicy Państwowej Straży Pożarnej z JRG-7 wzięli udział w pikniku rodzinnym organizowanym przez Urząd Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy oraz Automobilklub Polski. Wydarzenie miało na celu przybliżenie problematyki bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W dniu 9 czerwca 2017 r. o godz. 12.00 na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 17 przy ul. F. Płaskowickiej 40, odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Dnia Strażaka w Komendzie Miejskiej PSP m. st. Warszawy.

W środowe przedpołudnie Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą nr 8 odwiedziły dwie grupy dzieci z przedszkola przy Szkole Podstawowej im. Bronisława Sokoła w Olszewnicy Starej.

W dniu 7 czerwca 2017 Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza nr 11 uczestniczyła w popularyzacji ochrony przeciwpożarowej w Przedszkolu nr 39 przy ul. Doryckiej 1.

Goście online

Odwiedza nas 387 gości oraz 0 użytkowników.

questcity

excel

informator sgsp

Czad i ogień. Obudź czujność