Aktualności

30 maja 2018 r. w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 5 przy ul. Marcinkowskiego w Warszawie, odbyło się rozstrzygnięcie Konkursów Kalendarzowych PSP 2018 JA TEŻ BĘDĘ STRAŻAKIEM!

Zgodnie z poleceniem komendanta głównego PSP, strażacy w całym kraju przekazali do szkół w sumie 49 473 szt. kalendarzy plakatowych, odbyło się to podczas 16 278 spotkań w szkołach, w których uczestniczyło 314 316 osób.

Do współpracy zaproszono dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 354 im. Adama Asnyka w Warszawie, które podczas wizyty w JRG nr 5 brały udział w rozstrzygnięciu konkursów, które znajdują się na odwrocie strażackiego kalendarza.

Komendant główny PSP gen. brygadier Leszek Suski na początku spotkania przeprowadził pogadankę z dziećmi o konkursach oraz poruszył tematy, które dotyczą szeroko pojętego bezpieczeństwa, w tym: numerów alarmowych, ewakuacji, czy zagrożeń. Po dialogu z dziećmi, gen. brygadier Leszek Suski stwierdził, że dzieci mają wiedzę i są bardzo spostrzegawcze i często one, jako pierwsze informują straż o zagrożeniu.

Na wielki finał przybył także mazowiecki komendant wojewódzki PSP st. bryg. Bogdan Łasica, a także zastępcy komendanta miejskiego PSP m. st. Warszawy bryg. Artur Rudzik oraz bryg. Bogusław Majchrzak.

Pod czujnym okiem jury, dokonano losowania pięciu kart z prawidłowo nadesłanymi odpowiedziami konkursu dla najmłodszych „REBUS Z WYSZUKIWANKĄ”. Na konkurs nadesłano 9 827 kart z poprawnie udzielonymi odpowiedziami.

W drugim konkursie „BEZPIECZEŃSTWO W TWOIM OTOCZENIU ZALEŻY OD CIEBIE”, głosy na najładniejsze prace plastyczne oddały dzieci wraz z pedagogiem, zaproszeni goście oraz jury. Wyłoniono pięciu laureatów. Na konkurs nadesłano 2 665 prac plastycznych.

Trzeci konkurs „POTRAFIĘ ALARMOWAĆ STRAŻ POŻARNĄ”, to konkurs zespołowy/klasowy na plakat. Zwycięzcami zostały trzy zespoły, na ten konkurs wpłynęło 349 prac. Wszyscy mogli obejrzeć trzy zwycięskie spoty filmowe ostatniego – czwartego konkursu, pt. „ŻYWIOŁY I LUDZIE”, a nadesłano ich 212.

Zwycięzcy Konkursów otrzymają nagrody oraz listy gratulacyjne komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej, które zostaną przekazane za pośrednictwem właściwych komendantów powiatowych/miejskich PSP na terenie kraju. Wręczenie nagród nastąpi podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego w szkołach, do których uczęszczają laureaci. Lista wyłonionych zwycięzców znajduje się poniżej, a także ukaże się na łamach „Przeglądu Pożarniczego”.

Na koniec, komendant główny PSP gen. brygadier Leszek Suski, każdemu wręczył upominki, następnie dzieci zostały oprowadzone po Centrum Edukacji Bezpieczeństwa i Historii Warszawskiej Straży Pożarnej.

Dziękujemy wszystkim za nadesłane prace i odpowiedzi, a zwycięzcom gratulujemy!

Tekst: Marta Wawiórko, Wydział Prewencji Społecznej KG PSP
Zdjęcia: MO

Goście online

Odwiedza nas 303 gości oraz 0 użytkowników.

facebook_page_plugin