Interwencje

Tuż po godzinie 17:35 na skrzyżowaniu ul. Marszałkowskiej z ul. Królewską doszło do bardzo groźnego wypadku z udziałem autobusu miejskiego i tramwaju. Pierwsze zgłoszenia do Stanowiska Kierowania KM PSP m. st. Warszawy zaczęły wpływać o godzinie 17:37. Na miejsce zdarzenia niezwłocznie udały się zastępy: GBA 2,5/20/2,5 STAR, GCBA 5/32/2,5 MAN z JRG nr 4; GBA 2,5/25/2,5 RENAULT z JRG nr 3 oraz Grupa Operacyjna KM PSP m. st. Warszawy.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że na środku skrzyżowania ul. Marszałkowskiej z ul. Królewską doszło do zderzenia autobusu miejskiego z tramwajem na skutek czego poszkodowanych zostało 9 osób, w tym 3 dzieci. Żadna z tych osób nie przebywała w uszkodzonych pojazdach. Na miejscu zdarzenia obecny był zespół Pogotowia Ratunkowego, który zajmował się najciężej poszkodowaną osobą.

Działania zastępów PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pozostałym osobom poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy (stabilizacja kręgosłupa szyjnego, zaopatrzenie ran, wsparcie psychiczne, zabezpieczenie folią termoizolacyjną, itp.). Kierujący Działaniami Ratunkowymi wraz z obecnym lekarzem przystąpił do wprowadzenia segregacji poszkodowanych na podstawie ich obrażeń oraz zadysponował na miejsce akcji kolejne zespoły Pogotowia Ratunkowego. W miarę przybywania na miejsce wypadku kolejnych zespołów Pogotowia Ratunkowego osoby poszkodowane sukcesywnie przekazywane były pod opiekę lekarzy i niezwłocznie odwożone do najbliższych szpitali.

W międzyczasie strażacy odłączyli akumulator w autobusie miejskim. Pantograf w uszkodzonym tramwaju opuszczony został przez przybyłe na miejsce zdarzenia Pogotowie Tramwajowe.

Dalsze czynności strażaków polegały na zabezpieczaniu czynności prowadzonych przez Pogotowie Autobusowe oraz Pogotowie Tramwajowe.

Miejsce zdarzenia przekazane zostało funkcjonariuszom Policji z Wydziału Ruchu Drogowego.

Tekst: ogn. Jacek Dłutek
Zdjęcia: mł. ogn. Szymon Szydłowski

Goście online

Odwiedza nas 855 gości oraz 1 użytkownik.

facebook_page_plugin