Interwencje

O godzinie 4:26 do Punktu Alarmowego JRG 13 wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania przy ul. Płatnerskiej. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy gaśnicze z JRG 13 oraz podnośnik hydrauliczny z JRG 12.

Po dojechaniu na miejsce zdarzenia zastano wydobywający się ogień z okna mieszkania na poddaszu w trzy kondygnacyjnym budynku wielorodzinnym. Dwoje mieszkańców lokalu objętego pożarem  opuściło mieszkanie przed przybyciem Straży Pożarnej.

Działania Straży Pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody w natarciu oraz ewakuacji wszystkich mieszkańców budynku. Dodatkowo na miejsce zdarzenia zadysponowano zastęp GCBA z OSP Wesoła.

Z budynku ewakuowano łącznie 13 lokatorów. W trakcie działań z płonącego mieszkania wyniesiono butlę z gazem, którą następnie schłodzono na zewnątrz budynku.

Po zlokalizowaniu pożaru wszystkie spalone elementy wyposażenia mieszkania wyrzucono przez okno na zewnątrz budynku gdzie zostały ponownie przelane. Konieczna była rozbiórka nadpalonej części drewnianego sufitu oraz ścian. Lokatorów mieszkania w którym wybuchł pożar na miejscu przebadał Zespół Ratownictwa Medycznego. Dla ewakuowanych mieszkańców budynku zadysponowano autobus ZTM. Cały obiekt został sprawdzony kamerą termowizyjną oraz detektorem wielogazowym. Po oddymieniu i sprawdzeniu całego budynku mieszkańcy wrócili do swoich mieszkań. Na miejsce przybyli również: Policja i Pogotowie Energetyczne.

W akcji trwającej prawie 3 godziny brało udział uczestniczyło 16 ratowników.

Tekst: st.str. Krzysztof Pietrzyk
Zdjęcia: st.sekc. Adrian Zabrocki

Goście online

Odwiedza nas 338 gości oraz 0 użytkowników.

facebook_page_plugin