Interwencje

W dniu 3 stycznia o godzinie 19:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania w budynku wielorodzinnym przy ulicy Chocimskiej. Do zdarzenia zadysponowano GBA 2,5/25/2,5 i GCBA 5/32/2,5 z JRG 3 oraz SD-31 z JRG 9.

Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że z balkonu na 4 piętrze wydobywa sie dym i widoczne są płomienie. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawieniu jednej linii gaśniczej po klatce schodowej i wprowadzeniu przez lokal na taras balkonowy.

Drzwi do mieszkania otworzyła lokatorka, która nie wymagała udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy. Kobietę ewakuowano i przekazano obecnemu na miejscu pogotowiu ratunkowemu.

Po odłączeniu zasilania elektrycznego w mieszkaniu podano prąd wody na palące się drewniane elementy podłogi oraz obudowę elewacji na balkonie. Równocześnie przeszukano mieszkanie i nie stwierdzono obecności innych osób. W celu dogaszenia i sprawdzenia miejsca pożaru przeprowadzono prace rozbiórkowe podłogi oraz obudowy przy pomocy pił spalinowych oraz podręcznego sprzętu burzącego.

Działania prowadzone przez 17 strażaków zakończono o godzinie 20:12.

Tekst: kpt. Łukasz Piwiński
Zdjęcia: mł. kpt. Maciej Białas

Goście online

Odwiedza nas 311 gości oraz 0 użytkowników.

facebook_page_plugin