Interwencje

Około godziny 11:20 do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 8 wpłynęło zgłoszenie o pożarze w budynku mieszkalnym przy ul. Abrahama. Do akcji zadysponowano zastępy: GBA 2/16 Pr-750, GCBA 5/32,2,5, SD-37 z JRG 8 oraz SLRR z Dowódcą Jednostki.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastano dym wydobywający się z okien lokalu mieszkalnego na trzecim piętrze oraz okien klatki schodowej powyżej trzeciego piętra. Z informacji ze zgłoszenia wynikało, iż w mieszkaniu mogą przebywać osoby.

Po rozpoznaniu sytuacji stwierdzono brak możliwości użycia drabiny mechanicznej . Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie poprowadzeniu linii gaśniczej po klatce schodowej do palącego się mieszkania. Jednocześnie KDR zadysponował dodatkowe siły i środki z JRG 4 i JRG 5. Na miejsce przybyły również Pogotowie Gazowe i Energetyczne, które odłączyły dopływ mediów do budynku. Na zewnątrz lokalu mieszkalnego przybywała właścicielka. Starszą osobę zabrał Zespół Ratownictwa Medycznego w celu przeprowadzeniu szczegółowych badań. Po ugaszeniu pożaru teren pogorzeliska sprawdzono przy użyciu kamery termowizyjnej. Budynek oddymiono i przewietrzono. Osób poszkodowanych wewnątrz mieszkania nie znaleziono. Tlące się elementy wyposażenia dogaszono na zewnątrz budynku przy użyciu drugiego prądu gaśniczego. Na miejscu zdarzenia obecna była Grupa Operacyjna Miasta.

W działaniach trwających około dwóch godzin 25 strażaków.

Tekst: mł. kpt. Remigiusz Łucki
Zdjęcia: mł. kpt. Remigiusz Łucki

Goście online

Odwiedza nas 206 gości oraz 0 użytkowników.

facebook_page_plugin