Interwencje

W dniu 11.05.2018 r. o godzinie 15:30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o pożarze na parterze w budynku biurowym, do zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG 9: GBA 2,5/25/2,5 , GCBA 5/32/2,5 , SD 31, SLRR z Dowódcą i Zastępcą Dowódcy JRG9.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, iż z okien budynku wydobywa się gęsty dym. W trakcie rozpoznania ustalono, że pożar wybuchł w pomieszczeniu na parterze budynku a wszystkie przebywające wewnątrz osoby ewakuowały się przed przybyciem zastępów PSP.

Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, potwierdzeniu informacji o odłączonych mediach i wprowadzeniu jednego prądu wody w natarciu. Równocześnie do działań gaśniczych prowadzono sprawdzenie pozostałych pomieszczeń budynku. Miejsce pożaru sprawdzono kamerą termowizyjną i detektorem wielogazowym, wykonując jednocześnie drobne prace rozbiórkowe w celu dogaszenia ukrytych zarzewi pożaru. Po sprawdzeniu pomieszczenia wyniesiono spalone elementy z serwerowni na zewnątrz budynku. Pomieszczenia biurowe przewietrzono za pomocą agregatu do oddymiania. Przybyły na miejsce Zespół Pogotowia Ratunkowego po przebadaniu przetransportował do szpitala pracownika, który przebywał w zadymionych pomieszczeniach próbując ugasić pożar.

Tekst: sekc. Bartosz Kwietniewski
Zdjęcia: mł. ogn. Kazimierz Kępka

Goście online

Odwiedza nas 268 gości oraz 0 użytkowników.

facebook_page_plugin