Interwencje

Około godziny 22 do SK KM PSP wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego przy ul Korkowej. Na miejsce zdarzenia zadysponowano samochody GBA 2/16 Pr-750 i SCD-37 z JRG 8 oraz GCBA 5/32/2,5 z JRG 13.

Po przybyciu zastępów PSP na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar pierwszego piętra oraz dachu w budynku murowanym. Dym i płomienie wydostawały się na całym obwodzie dachu. Wszyscy mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem Straży Pożarnej. Dwójka dzieci znajdowała się pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Działania PSP w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów gaśniczych: jednen po klatce schodowej do środka budynku i drugi z zewnątrz na palące się dach i poddasze. Jednocześnie sprawiono drabinę mechaniczną SCD-37, z której podano kolejny prąd wody z wykorzystaniem lancy gaśniczej. W toku działań na miejsce przybywały kolejne zastępy z JRG 5, JRG 13, JRG 3 oraz OSP Wesoła. Przybyłe Pogotowie Energetyczne oraz Gazowe potwierdziły odłączenie mediów od budynku. Z wykorzystaniem drabiny przystawnej wprowadzono czwarty prąd gaśniczy na poddasze budynku. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych oraz dogaszania zarzewi ognia. Budynek sprawdzono z wykorzystaniem kamer termowizyjnych. Nie stwierdzono zagrożenia pożarowego. Działania gaśnicze zakończono około 00:30.

Na miejscu zdarzenia obecna była Grupa Operacyjna Miasta, Grupa Operacyjna Województwa oraz Z-ca Dowódcy JRG 8.

Tekst: st. kpt. Piotr Turowski
Zdjęcia: st. kpt. Piotr Turowski

Goście online

Odwiedza nas 271 gości oraz 0 użytkowników.

facebook_page_plugin