Interwencje

W dniu 30.06.2018 r. w godzinach południowych do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 16 wpłynęło zgłoszenie o pożarze altanki przy ul. Orląt Lwowskich. Do zdarzenia zadysponowany został jeden zastęp z JRG 16 oraz do pomocy zastęp GCBA z JRG 2.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali sytuację podaną w zgłoszeniu. Po przeprowadzeniu szczegółowego rozpoznania okazało się, iż altanka jest adaptacją budynku mieszkalnego o konstrukcji drewnianej z dachem pokrytym blachą. Pożar był w fazie rozwiniętej i wychodził na zewnętrz budynku.

Działania PSP w pierwszej kolejności polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu, ugaszeniu oraz przeszukaniu budynku przy pomocy kamery termowizyjnej w celu wykluczenia obecności osób trzecich. Po zakończeniu działań gaśniczych konstrukcja budynku została dodatkowo sprawdzona kamerą termowizyjną - nie stwierdzono żadnych ukrytych zarzewi ognia. Ze względu na bezpieczeństwo osób trzecich (mających dostęp do pogorzeliska) KDR podjął decyzję o rozebraniu niestabilnej części budynku.

Tekst: asp. Paweł Duraziński
Zdjęcia: st. kpt. Tomasz Głowacki

Goście online

Odwiedza nas 219 gości oraz 0 użytkowników.

facebook_page_plugin