Specjalizacje

W dniu 14.06.2017 do jednego z warszawskich hoteli trafiła przesyłka, która przez pracowników została zakwalifikowana jako podejrzana. Na miejsce zdarzenia zgodnie z przyjętą procedurą zadysponowana została Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego „Warszawa 6”.

Przewodnicy ze swoimi psami ze Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo - Ratowniczej "Warszawa - 9" brali udział w ćwiczeniach zakończonych egzaminami. Odbyły się one w Gdańsku na terenie Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 5 gdzie jest nowo pobudowane gruzowisko dla zespołów ratowniczych (przewodnik i pies).

Okoł koło godziny 23:50 SGRWN Warszawa 5 została zadysponowana do poszukiwania zaginionego wędkarza na rzece Wisła w miejscowości Karczew (pow. otwocki) – rejon przeprawy promowej.

W dniu 02.06.2017r na poligonie Akademii Sztuki Wojennej w Rembertowie Policja zorganizowała ćwiczenia w których udział wzięła również Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego „Warszawa 6”.

W dniu 26.05.2017r Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno - Ekologicznego „Warszawa 6” została zadysponowana do Pionek, gdzie na terenie jednego z zakładów produkcyjnych znaleziono składowisko substancji chemicznych.

Od 31 maja do 2 czerwca ratownicy ze Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo - Ratowniczej "Warszawa-9" ćwiczyli na obiekcie byłej hali magazynowej zakładu przy ul. Ks. Ziemowita. Tematem zajęć było poszukiwanie ludzi oraz ich wydobywanie spod zawalonych budynków.

Po godzinie 14.00 w Lublinie przy ul. Lubartowskiej doszło do zawalenia się stropów w kamienicy. Do działań zadysponowana została Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo - Ratownicza "Warszawa - 9" w składzie 8 ratowników oraz trzy psy poszukiwawcze.

W dniu 20.05.2017r na warszawskim Ursynowie wracający do bazy pracownik firmy kurierskiej źle się poczuł po tym jak w kabinie jego samochodu rozszczelniła się paczka z nieznaną zawartością. Na miejsce zdarzenia przybył Zespół Pogotowia Ratunkowego, który zaopiekował się poszkodowanym oraz zastęp Państwowej Straży Pożarnej z JRG 17, który wstępnie zabezpieczył miejsca zdarzenia oraz wyznaczył strefę zagrożenia.

Na obiekcie wspinalni w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej nr 15 strażacy odbyli ćwiczenia z ratownictwa wysokościowego.

W dniu dzisiejszym około godziny 17:20 SGRWN Warszawa 5 została zadysponowana do poszukiwania przewróconej łodzi na rzece Bug w rejonie operacyjnym KP PSP Wyszków.

W dniu 11.05.2017r Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego „Warszawa 6” została zadysponowana w rejon operacyjny JRG 3 na ul. Noakowskiego, gdzie doszło do wybuchu w laboratorium chemii organicznej Politechniki Warszawskiej.

Przewodnicy ze SGPR "Warszawa - 9" ze swoimi psami odbyli ćwiczenia na obiekcie przy ul. Księcia Ziemowita.

Goście online

Odwiedza nas 383 gości oraz 0 użytkowników.

questcity

excel

informator sgsp

Czad i ogień. Obudź czujność