Specjalizacje

Od 19 do 21 września ratownicy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 15 oraz ratownicy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej ćwiczyli na terenie Przeciwpożarowej Bazy Leśnej SGSP w Zamczysku. Tematem ćwiczeń było ratownictwo osób zasypanych w wykopach wąskoprzestrzennych oraz zabezpieczanie naruszonych konstrukcji budowlanych przy pomocy drewnianych konstrukcji podporowych.

Tuż po północy Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego z JRG 10 została zadysponowana do pomocy KP Legionowo w miejscowości Boża Wola. Na miejsce udały się trzy zastępy SCRt Scania, SCRt Rotator oraz SCDz 40.

Około godziny 15:30 Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego "Warszawa 7" została zadysponowana w okolice ulicy Marsa do kobiety, która utknęła na terenach bagnistych.

W dniach 05-10 września w miejscowości Kiskunhalas na Węgrzech odbyły się ćwiczenia ratownicze organizowane przez Węgierską Grupę Poszukiwawczo - Ratowniczą. W ćwiczeniach wzięli udział ratownicy ze Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej "Warszawa-9" oraz ratownicy z Węgierskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano kolizję dwóch pojazdów osobowego i ciężarowego. W wyniku zderzenia uszkodzony został zbiornik paliwa w ciągniku siodłowym. Kierujący nie uskarżali się na żadne dolegliwości i odmówili przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Przez ostatnich 9 kolejnych dni strażacy z JRG nr 1 ćwiczyli zajęcia z długotrwałymi poszukiwaniami przy pomocy sonaru.

W dniach od 5-8 września na poligonie wojsk lądowych w Pstrążu koło Żagania odbyły się ćwiczenia poligonowe międzynarodowych modułów poszukiwawczo-ratowniczych USAR POLAND. W skład grupy wchodzili również przedstawiciele SGPR "Warszawa-9" oraz sprzęt w postaci kontenera inżynieryjnego. Ponadto obecne były również grupy z państw ościennych, m.in. z Czech i Ukrainy.

W dniu 31.08.2017 r. na terenie Lotniska Warszawa-Babice odbyły się ćwiczenia Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego "Warszawa-7" z wykorzystaniem śmigłowca Mi-8.

SGRWN po raz kolejny odbyła ćwiczenia na Zalewie Zegrzyńskim. Założeniem ćwiczeń było dotarcie łodzią na plażę w Nieporęcie wraz ze sprzętem nurkowym w celu podjęcia działań poszukiwawczych osoby, która zniknęła pod taflą wody.

O godzinie 08:10 Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego z JRG 10 została zadysponowana do usunięcia skutków wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Henrysin powiat Nowy Dwór Mazowiecki.

Po raz kolejny płetwonurkowie z warszawskiej Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego mieli możliwość doskonalenia swoich umiejętności na akwenie poza granicami województwa.

W dniu 09.08.2017 zastęp SRRChem „Mobilab” z JRG 6 udał się w rejon operacyjny JRG 5 na ul. Bliską gdzie w budynku mieszkalnym na korytarzu mieszkańcy poczuli duszący zapach.

Goście online

Odwiedza nas 281 gości oraz 0 użytkowników.

questcity

excel

informator sgsp

Czad i ogień. Obudź czujność