Specjalizacje

W dniach 18.04 – 20.04 na terenie JRG 6 odbyło się szkolenie dotyczące nowego systemu dekontaminacji deFcon. W szkoleniu, oprócz ratowników SGRChem – Eko „Warszawa 6”, wzięli również udział przedstawiciele pozostałych grup chemicznych z obszaru województwa Mazowieckiego.

W dniach 09.04 – 14.04 br. na terenie JRG 6 odbyło się szkolenie z obsługi nowego robota znajdującego się na wyposażeniu SGRChem – Eko „Warszawa 6”. Podczas pięciu dni szkolenia ratownicy mieli okazję zapoznać się z teoretycznymi jak i praktycznymi aspektami obsługi robota IBIS.

Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza ,,Warszawa-9’’ brała udział w poszukiwaniach 42-letniej kobiety, która zaginęła w okolicach Legionowa.

W dniach 9-13 kwietnia odbyło się szkolenie specjalistyczne z zakresu stabilizacji naruszonych konstrukcji budowlanych, w którym uczestniczyło sześciu ratowników SGPR "Warszawa-9".

W dniu dzisiejszym nurkowie ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego Warszawa 5 mieli okazje doskonalić umiejętności nurkowe w czystych wodach najgłębszego jeziora na ziemiach polskich czyli Hańczy.

W dniach 10-12 kwietnia ratownicy ze Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo - Ratowniczej "Warszawa-9" brali udział w ćwiczeniach zorganizowanych na poligonie w Gdańsku przy JRG 6. Skład zespołu liczył 8 ratowników oraz sprzęt: kontener inżynieryjny i SGRat.

W dniu 09.04.2018 Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego „Warszawa 6” udała się do miejscowości Palmiry w rejon operacyjny KP PSP Nowy Dwór Mazowiecki, gdzie przy drodze w lesie znaleziono beczkę z nieznaną substancją.

W dniu 28.03.2018 r. ratownicy wysokościowi ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego "Warszawa 7" kolejny raz w tym miesiącu brali udział w ćwiczeniach zgrywających z Lotnictwem Policji.

Już po raz piąty strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy wzięli udział w szkoleniu zorganizowanym w Laboratorium Symulacji Medycznych w Suwałkach.

W dniu dzisiejszym nurkowie ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego Warszawa 5 mieli okazje doskonalić umiejętności nurkowe w czystych wodach na zalanym kamieniołomie w Jaworznie.

W sobotę, 24 marca z okazji Światowego Dnia Wody odbył się piknik na Płycie Desantu nad Wisłą.

W dniach 12-22.03.18 na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej numer 7 odbyło się szkolenie młodszych ratowników wysokościowych KSRG, w którym brało udział 11 strażaków z terenu województwa mazowieckiego.

Goście online

Odwiedza nas 360 gości oraz 1 użytkownik.

facebook_page_plugin