Specjalizacje

W miejscowości Koryciska (pow. przysuski) zaginął 72 letni mężczyzna. W poszukiwania zaangażowane były okoliczne OSP oraz Policja. Zadysponowano również Specjalistyczną Grupę Poszukiwawczo - Ratowniczą "Warszawa-9" w sile 3 psy, 6 ratowników, SLGRat, Quad oraz dron.

Po godzinie 9:00 Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego z JRG10 została zadysponowana na teren centrum handlowego „Fort Wola” przy ul. Połczyńskiej. Na miejsce udały się zastępy: SCRt Scania, SCRt Rotator, SCDz40 oraz SLRR z Dowódcami JRG.

W dniu 30.09 br na terenie jednej z ambasad znajdujących się w mieście stołecznym Warszawa pozostawiono podejrzaną przesyłkę. Po wykryciu tego faktu przez osoby znajdujące się w placówce została wezwana straż pożarna w tym Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego „WARSZAWA 6”.

Strażacy z JRG 1 dokonali kolejnego rozpoznania akwenu wodnego.

Na terenie Fortu VII dawnej Twierdzy Modlin odbyły się ćwiczenia Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej „Warszawa-9”. W ćwiczeniach brało udział 6 ratowników z psami oraz drony i urządzenia lokalizacyjne będące na wyposażeniu grupy.

W sobotnie przedpołudnie strażacy grupy technicznej "WARSZAWA 8 " z JRG 10 wspólnie z druhami z jednostek OSP Jabłonna, Legionowo, Kałuszyn oraz Skaryszew spędzili na ćwiczeniach z zakresu ratownictwa drogowego zorganizowanych na terenie Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

W godzinach rannych Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego  z JRG 10 została zadysponowana do usunięcia skutków wypadku drogowego, do którego doszło na trasie S2.

Dniu dzisiejszym płetwonurkowie z JRG 1 podnosili swoje umiejętności nad Kanałem Żerańskim. Strażacy realizowali tematy z Planu Doskonalenia Zawodowego.

12.08.2018r. członkowie grupy SGRWN „WARSZAWA 5” udali się na dodatkowe ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodno-nurkowego. Zajęcia przeprowadzono na kanale Żerańskim, co pozwoliło ratownikom na ponowne zapoznanie się ze specyfiką akwenu. W ramach prowadzonych czynności przećwiczono metody poszukiwań bez przyrządowych połączonych z elementami zwiadu nurkowego.

W dniu 21.07. br. około godziny 04:00 Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego „Warszawa 6” została zadysponowana do Błonia w celu zabezpieczenia kwasu rozlanego w budynku magazynowym.

O godzinie 8:48 Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego z JRG 10 zastała zadysponowana do nietypowego zdarzenia, do którego doszło na drodze ekspresowej S2 w kierunku wyjazdowym z Warszawy na odcinku między Piastowem a Pruszkowem.

Przez trzy kolejne dni na terenie zakładu przy ul. Ziemowita ratownicy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 15 odbyli ćwiczenia specjalistyczne z zakresu lokalizacji osób poszkodowanych na gruzowisku.

Goście online

Odwiedza nas 325 gości oraz 0 użytkowników.

facebook_page_plugin