Strona główna
28.01.2020 – Zdarzenie drogowe z udziałem skutera na Mokotowie

...

27.01.2020 - Ćwiczenia strażaków z JRG 5 z ratownictwa wodnego na terenie Posterunku Rzecznego Policji

...

27.01.2020 - Pożar samochodu przy ul. Puławskiej

...

W dniu 24 grudnia o godzinie 12:55 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o pożarze w domu jednorodzinnym przy ulicy Dorohuskiej.

Do działań zadysponowano zastępy GBARt 2/16, GCBA 5/32, SLRWys z Dowódcą Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 7 oraz GCBA 5/32 z JRG SGSP. Na miejsce udała się również Grupa Operacyjna Miasta.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia KDR stwierdził oznaki zadymienia wydobywające się z okolicy drzwi wejściowych domu jednorodzinnego. W wyniku rozpoznania ustalono, iż wewnątrz lokalu prawdopodobnie znajdują się dwie osoby. Zadania Państwowej Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu mediów w budynku, ewakuacji dwóch osób poszkodowanych na zewnątrz obiektu, ugaszeniu pożaru oraz oddymieniu. Przybyły na miejsce Lekarz ZRM stwierdził zgon dwóch wcześniej ewakuowanych osób. Na zakończenie działań dom skontrolowano kamerą termowizyjną oraz miernikiem wielogazowym nie stwierdzając występowania dalszego zagrożenia.

Akcja trwała do godziny 14:29 i brało w niej udział 20 strażaków.

Tekst: JRG 7
Zdjęcia: bryg. Piotr Gugała

Goście online

Odwiedza nas 185 gości oraz 1 użytkownik.

facebook_page_plugin