Home

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

11.09.2020 - 19. rocznica ataków terrorystycznych na World Trade Center
11 września 2020 roku w Parku Skaryszewskim w Warszawie miała miejsce uroczystość pod Pomnikiem Pamięci Polaków Ofiar Ataku na World Trade Center.
05.09.2020 - SGRWN Warszawa 5 poszukiwania w powiecie Ostrołęckim
W dniu dzisiejszym SGRWN została zadysponowana do miejscowości Czarnotrzewy w pow. Ostrołęckim, gdzie zaginął mężczyzna.
05.09.2020 - Wyciek gazu na stacji paliw na Targówku
Trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 15 zostały zadysponowane do wycieku gazu na stacji paliw przy ul. Głębockiej. Po dojeździe ratownicy zastali wydobywający się strumień gazu z dystrybutora. Pracownik techniczny przekazał, że zawór doprowadzający paliwo do dystrybutora został zakręcony.
05.09.2020 - Tragiczne zdarzenie w rejonie JRG 12
W sobotni wieczór SK KM PSP m. st. Warszawy odebrało zgłoszenie o wypadku do którego doszło na Wale Miedzeszyńskim. Świadkowie zdarzenia przekazali informację, że został potracony człowiek na przejściu dla pieszych. Do akcji dysponowano dwa zastępy ratownicze z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 12.

Statystyka za ostatni tydzień

Wykres ilości interwencji w ciągu ostatniego tygodnia

[Brak obsługi kanwy]

Pożar Miejscowe Zagrożenie Alarm Fałszywy

Zdjęcia historyczne

Galeria

W dniu 1 września 2020 roku w rejonie chronionym JRG 1, przy ul. Głębockiej, doszło do pożaru butli z gazem.

Po dotarciu zastępów PSP na miejsce okazało się, iż płonie butla z gazem 11 kg. Znajdowała się ona na podwórku, w odległości około 5 m od budynku. Jak się później okazało została wyniesiona z domu przez lokatora, w momencie, gdy doszło do zapalenia się gazu. Do zapłonu doszło w momencie podłączania butli do kuchenki gazowej. Celem ugaszenia pożaru podano prąd wody na butlę z gazem oraz rozstawiono kurtynę wodną. Pod osłoną prądów wody butla została zakręcona. Z osób przebywających w domu, w momencie wybuchu pożaru, nikt nie odniósł żadnych obrażeń. W działaniach uczestniczyły łącznie 4 zastępy – z JRG 1, JRG 10 oraz JRG 15.

Tekst: mł. bryg. Łukasz Kochanowski

Zdjęcia: st. kpt. Ireneusz Parchomiuk