Home

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

11.09.2020 - 19. rocznica ataków terrorystycznych na World Trade Center
11 września 2020 roku w Parku Skaryszewskim w Warszawie miała miejsce uroczystość pod Pomnikiem Pamięci Polaków Ofiar Ataku na World Trade Center.
05.09.2020 - SGRWN Warszawa 5 poszukiwania w powiecie Ostrołęckim
W dniu dzisiejszym SGRWN została zadysponowana do miejscowości Czarnotrzewy w pow. Ostrołęckim, gdzie zaginął mężczyzna.
05.09.2020 - Wyciek gazu na stacji paliw na Targówku
Trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 15 zostały zadysponowane do wycieku gazu na stacji paliw przy ul. Głębockiej. Po dojeździe ratownicy zastali wydobywający się strumień gazu z dystrybutora. Pracownik techniczny przekazał, że zawór doprowadzający paliwo do dystrybutora został zakręcony.
05.09.2020 - Tragiczne zdarzenie w rejonie JRG 12
W sobotni wieczór SK KM PSP m. st. Warszawy odebrało zgłoszenie o wypadku do którego doszło na Wale Miedzeszyńskim. Świadkowie zdarzenia przekazali informację, że został potracony człowiek na przejściu dla pieszych. Do akcji dysponowano dwa zastępy ratownicze z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 12.

Statystyka za ostatni tydzień

Wykres ilości interwencji w ciągu ostatniego tygodnia

[Brak obsługi kanwy]

Pożar Miejscowe Zagrożenie Alarm Fałszywy

Zdjęcia historyczne

Galeria

O godzinie 2:40 SGRWN Warszawa 5 z JRG 1 została zadysponowana do osoby uwięzionej na filarze mostu Gdańskiego. 

Ze względu na silny nurt rzeki oraz wystające z wody kamienie, patrol Policji rzecznej nie mógł dopłynąć do osoby poszkodowanej. Zadysponowano skuter wodny z platformą ratowniczą będącą na wyposazeniu JRG 1. Przy użyciu wymienionego sprzętu przetransportowano jednego nurka do osoby poszkodowanej. Po zabezpieczeniu danej osoby w kamizelkę wypornościową oraz maseczkę chirurgiczną osoba poszkodowana została ewakuowana na brzeg. W działaniach brało udział SGRWN (8 osób) oraz dwa zastępy z JRG 4. 

Tekst i zdjęcia: kpt. Mateusz Kanp