Aktualności

W dniu 20 stycznia grupa seniorów pożarnictwa zrzeszonych w warszawskim kole Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa Rzeczypospolitej Polskiej spotkała się w Centrum Edukacji i Historii Warszawskiej Straży Ogniowej przy ul. Marcinkowskiego 2.

Dnia 16.01.2020 w ramach doskonalenia zawodowego na terenie JRG zorganizowane zostały ćwiczenia z ratownictwa chemicznego w zakresie podstawowym. Po części teoretycznej ratownicy przystąpili do założenia praktycznego.

W dniu 07 stycznia Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej m.st. Warszawy st. bryg. Leszek Smuniewski w obecności z-cy Dowódcy JRG nr 1 - st. kpt. Ireneusza Parchomiuka i strażaków ze zmiany służbowej I i III, mianował st. kpt. Łukasza Panasiuka (dotychczasowego z-cę naczelnika Wydziału Operacyjnego KM PSP m. st. Warszawy) na stanowisko Dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1.

Mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w okresie sezonu zimowego 2019/2020 roku warszawscy strażacy prowadzą akcję „Bezpieczne lodowiska 2020” związaną z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży na zamarzniętych akwenach.

W dniu 30 grudnia 2019 r. Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej m.st. Warszawy st. bryg. Leszek Smuniewski wręczył funkcjonariuszom KM PSP m.st Warszawy decyzję Komendanta Głównego PSP o przyznaniu nagród pieniężnych dla wyróżniających się członków grup specjalistycznych.

W dniu 24 grudnia 2019 r. Komendant Miejski PSP m.st. Warszawy st. bryg. Leszek Smuniewski wraz z Mazowieckim Komendantem Wojewódzkim PSP - nadbryg. Bogdanem Łasicą odwiedzili Jednostkę Ratowniczo - Gaśniczą nr 9 KM PSP m.st. Warszawy.

W dniu 20 grudnia w budynku Wydziału Organizacyjnego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m.st. Warszawy przy ul. Marcinkowskiego 2 odbyło się spotkanie opłatkowe funkcjonariuszy i pracowników cywilnych KM PSP m.st. Warszawy.

W dniu 20 grudnia 2019r. w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej nr 13 odbyło się zorganizowane przez kierownictwo JRG spotkanie opłatkowe obecnych i byłych funkcjonariuszy JRG 13.

W nocy 17 grudnia służby metra zorganizowały ćwiczenia na drugiej linii na stacji "Targówek Mieszkaniowy". W ćwiczeniach wzięły udział trzy zastępy z JRG 15 oraz Grupa Operacyjna m. st. Warszawy.

Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 15 w Warszawie wzięli udział w ,,Weekendzie Cudów’’, czyli w wielkim finale Szlachetnej Paczki. Strażacy wybrali rodzinę, której chcą pomóc za pośrednictwem strony www.szlachetnapaczka.pl. Wybór padł na matkę samotnie wychowującą 4-letniego Janka.

W dniu 17 grudnia 2019r. w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej nr 9 przy ul. Domaniewskiej odbyło się zorganizowane przez kierownictwo Jednostki Ratowniczo Gaśniczej spotkanie opłatkowe funkcjonariuszy JRG9.

Na terenie Zajezdni Tramwajowej Wola strażacy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 15 odbyli trzydniowe ćwiczenia.

Goście online

Odwiedza nas 278 gości oraz 0 użytkowników.

facebook_page_plugin