Aktualności

W dniach 25-27 listopada strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 9 uczestniczyli w ćwiczeniach na terenie Instytutu Pamięci Narodowej, ul. Kłobuckiej.

W dniu 27 listopada 2019 roku na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 9 odbyło się okolicznościowe spotkanie z okazji 50-ej rocznicy otwarcia strażnicy tutejszej jednostki.

W dniu 21.11.2019 r. na terenie JRG 7 rozpoczął się cykl zajęć doskonalenia zawodowego dla strażaków KM PSP m.st. Warszawy dotyczący pracy w sprzęcie ODO w strefie. W zajęciach uczestniczyło 10 ratowników oraz 3 instruktorów z Komendy Miejskiej PSP m. st. Warszawy.

19 listopada w Parku Wolności na terenie Muzeum Powstania Warszawskiego przy ul. Grzybowskiej 79 w Warszawie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji obchodów 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Ratownicy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 15 odbyli ćwiczenia rot asekuracyjnych na kontenerze przy Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej nr 2.

W dniu 13 listopada 2019 r. w budynku Wydziału Organizacyjnego Komendy Miejskiej PSP m.st. Warszawy przy ul. Marcinkowskiego 2 odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Jako ratownicy stojący na straży bezpieczeństwa mieszkańców, nieustannie i bezwarunkowo niesiemy pomoc, ratunek i dajemy nadzieję potrzebującym - ofiarom wypadków, pożarów i innych ludzkich dramatów, które każdego dnia rozgrywają się na terenie miasta stołecznego Warszawy. Dziś życie jednego spośród nas - strażaków, jest uzależniona od dobrej woli, poświęcenia i zaangażowania innych. Bardzo ciężka choroba dotknęła nieoczekiwanie naszego kolegę z JRG 17.

W dniu 11.11.2019 r. z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości ulicami Warszawy przebiegł 31 Bieg Niepodległości. Uczestnicy mieli do pokonania 10 kilometrową trasę. W wydarzeniu upamiętniającym odzyskanie przez Polskę niepodległości wzięło udział 13 ratowników z JRG 7.

W dniu 11 listopada 2019 r, z okazji obchodów Święta Niepodległości, podczas zmiany służby w warszawskich JRG nastąpiło uroczyste podniesienie flagi państwowej.

W dniu 08.11.2019 r. w godzinach popołudniowych JRG 7 odwiedziła grupa harcerzy ze Szczepu 305 oraz Hufca Żoliborz. Grupa liczyła około 30 dzieci w wieku 7-9 lat.

30 października 2019 roku, z okazji zbliżających się uroczystości, Wszystkich Świętych oraz Narodowego Święta Niepodległości, delegacje strażaków Państwowej Straży Pożarnej i druhów Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP złożyły wiązanki kwiatów w kwaterze strażackiej upamiętniającej ruch oporu „Skała”, strażaków poległych w czasie II wojny światowej oraz na grobach zasłużonych pożarników, spoczywających w warszawskich nekropoliach – Cmentarzu Komunalnym (d. Wojskowy) i Cmentarzu Powązkowskim.

Z okazji trzecich urodzin Klubu Jednostki Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy włączyli się w akcję oddawania krwi. Chętni do wzięcia udziału w akcji od godziny 9:00 do 13:00 mogli zgłaszać się do punktu poboru krwi w "krwiobusie". Po spełnieniu warunków formalnych i zdrowotnych strażacy mogli oddać krew.

Goście online

Odwiedza nas 190 gości oraz 0 użytkowników.

facebook_page_plugin