Aktualności

10 października 2019 r. na terenie Zarządu Spółki Tramwaje Warszawskie przy ul. Siedmiogrodzkiej 20 odbyła się XI edycja kampanii społecznej ,,Bądźmy Razem Bezpieczni''.

Zgodnie z przepisami MSWiA w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów w Przedszkolu nr 73 „Bajeczka” odbyły się ćwiczenia ewakuacyjne. Była to jedna z wielu próbnych ewakuacji w ciągu ostatniego miesiąca w której uczestniczyli strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 8.

5 października 2019 r. na stadionie PGE Narodowy odbył się wyjątkowy Festiwal Orkiestr w Mundurach.

W dniu 3 października 2019 r. na boiskach Stadionu Miejskiego Legii Warszawa przy ul. Łazienkowskiej 3 w Warszawie rozegrany został kolejny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Miejskiego PSP m.st. Warszawy.

LIST PREZESA RADY MINISTRÓW MATEUSZA MORAWIECKIEGO DO DRUHEN I DRUHÓW OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH 

LIST SEKRETARZA STANU MSWiA JAROSŁAWA ZIELIŃSKIEGO DO DRUHEN I DRUHÓW OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH 

W dniach 27-29.09.2019 oraz 30.09-1.10.2019 r. na terenie Przeciwpożarowej Bazy Leśnej SGSP zostało przeprowadzone szkolenie pod kryptonimem „Ratunek, Ratunek”.

W dniu 1 października Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej m.st. Warszawy st. bryg. Leszek Smuniewski w obecności Dowódcy JRG nr 9 - mł. bryg. Artura Wójcika i strażaków ze zmiany służbowej II i III, mianował mł. kpt. Marcina Wesołowskiego (dotychczasowego Dowódcę Zmiany III JRG nr 3 KM PSP m.st. Warszawy) na stanowisko Zastępcy Dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 9.

Próbna ewakuacja służy sprawdzeniu procedur i systemów w biurowcach, szkołach, zakładach pracy. Jednocześnie wyrabia w pracownikach, uczniach prawidłowe nawyki zachowania się w czasie pożaru. To ważne, by właściwie zachować się w czasie zagrożenia.

W sobotę 28 września 2019 r. w Szkole Głównej Służby Pożarniczej odbyła się inauguracja roku akademickiego 2019/2020. Tradycyjnym elementem otwarcia nowego roku akademickiego w SGSP było uroczyste ślubowanie 90 osób zakwalifikowanych na studia stacjonarne I-go stopnia dla strażaków w służbie kandydackiej, które ukończyły przeszkolenie z zakresu ochrony przeciwpożarowej. W uroczystości uczestniczyli także przedstawiciele studentów zakwalifikowanych na stacjonarne i niestacjonarne studia pierwszego i drugiego stopnia dla osób cywilnych na kierunku Inżynieria Bezpieczeństwa oraz na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne.

W piątek 27 września 2019 r., o godz. 13:00 na terenie Oddziału Techniczno-Administracyjnego Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego ''Meditrans'' SP ZOZ przy ul. Woronicza w Warszawie odbyło się uroczyste przekazanie 13 nowych ambulansów sanitarnych.

W dniu 22.09. grupa warszawskich strażaków wzięła udział w charytatywnym biegu InterContinental Tower Run. W trakcie biegu strażacy w pełnym ubraniu bojowym wraz z aparatem oddechowym pokonali 1000 stopni z poziomu – 5 na 44 piętro. Celem biegu jest zebranie środków przekazywanych wybranej organizacji charytatywnej. Więcej o biegu można znaleźć pod adresem: http://warszawa.intercontinental.com/intercontinentaltowerrun/

Goście online

Odwiedza nas 290 gości oraz 0 użytkowników.

facebook_page_plugin