Aktualności

12 sierpnia 2019 roku o godzinie 18:00 na placu przed garażami Jednostki OSP Ursus przy ulicy Rynkowej w Warszawie odbyła się uroczysta zbiórka.

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej zaprasza wszystkich strażaków do wzięcia udziału w wyścigu kolarskim 76. Tour de Pologne UCI World Tour, który odbędzie się 9 sierpnia 2019 w Bukowinie Tatrzańskiej.

W dniu 4 sierpnia do Stanowiska Kierowania KM PSP m.st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o pożarze składu materiałów opałowych znajdującego się przy ul.Krasnowolskiej na warszawskim Ursynowie.

W dniu 3 sierpnia dwa zastępy z JRG 17 zostały zadysponowane do pożaru na balkonie na 3 piętrze w budynku wielorodzinnym.

1 sierpnia delegacja strażaków Państwowej Straży Pożarnej wzięła udział w obchodach 75 rocznicy Powstania Warszawskiego.

W dniu 1 sierpnia punktualnie o godzinie 17:00 (godzina "W" - kryptonim rozpoczęcia w Warszawie Powstania), strażacy z Jednostek Ratowniczo - Gaśniczych Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy wyjechali wozami bojowymi przed garaże, by włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi uczcić bohaterskie Miasto i jego bohaterskich Mieszkańców.

W dniach 29-31.07.2019 r. zostały przeprowadzone przez Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą nr 3 ćwiczenia na obiekcie Dziecięcego Szpitala Klinicznego przy ulicy Żwirki i Wigury. W ćwiczeniach brały udział zastępy z JRG3 wraz z dowództwem i prowadzone były na trzech zmianach służbowych.

Realizując zadania w obszarze prewencji społecznej w Centrum Edukacji i Historii Warszawskiej Straży Pożarnej przy ul. Marcinkowskiego 2 odbywają się w ramach akcji Lato w Mieście spotkania edukacyjne z dziećmi i młodzieżą szkolną.

W dniu 28.07.2019 r. Komenda Miejska PSP m.st. Warszawy wzięła udział w fotograficznej grze terenowej organizowanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego po nazwą „Twoja klisza z Powstania”: „Przed Godziną W”.

W sobotę, 27 lipca br. w godz. 10.00-16:00, w ramach Centralnych Uroczystości Święta Policji z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej, na terenie Warszawskiego Centrum Sportu Młodzieżowego „Agrykola”, przy ul. Myśliwieckiej 9 w Warszawie odbył się piknik rodzinny.

W dniach 25-26.07.2019 r. na terenie Wydziału Organizacyjnego KM PSP m. st. Warszawy miały miejsce zdjęcia do kolejnego filmu edukacyjnego dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Projekt ma na celu uświadomić dzieciom, w oparciu o mobilny symulator zagrożeń pożarowych w domu jednorodzinnym, jak unikać zagrożeń oraz jak właściwie zachować się w sytuacji, gdy dojdzie do pożaru lub innego zagrożenia w budynku mieszkalnym.

W dniu 24.07.2019 około godziny 10:00 rozpoczęły się ćwiczenia na stacji metra C17 Targówek Mieszkaniowy.

Goście online

Odwiedza nas 266 gości oraz 0 użytkowników.

facebook_page_plugin