Aktualności

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

W obliczu wyzwań stawianych przed PSP jakim jest pojawienie się koronawirusa na terenie kraju, strażacy JRG 6 przygotowali płyn dezynfekujący według wytycznych WHO. Obecnie przygotowywane są dwa rodzaje płynu: do dezynfekcji dłoni oraz powierzchni. W samym miesiącu marcu strażakom – chemikom udało się przygotować ponad 13000 litrów płynu.

Środki do dezynfekcji oraz gromadzone na JRG 6 środki ochrony indywidualnej są wydawane jednostkom ratowniczo – gaśniczym z terenu miasta stołecznego Warszawy oraz jednostkom z województwa Mazowieckiego.

Wobec wciąż trwającego zagrożenia wysiłki strażaków JRG 6 nie ustają, w dalszym ciągu pozyskiwane są półprodukty i przygotowywane roztwory płynów do dezynfekcji.

Tekst: kpt. Łukasz Faralisz

Zdjęcia: bryg. Grzegorz Bugaj, st. kpt. Paweł Szymanek, mł. kpt. Mateusz Urbańczyk