Aktualności

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej czynnie uczestniczy we wszelkich inicjatywach służących poprawie bezpieczeństwa w trakcie letniego wypoczynku, prowadząc działania profilaktyczno-prewencyjne, m.in. przekazując dzieciom i młodzieży informacje z zakresu ochrony przeciwpożarowej, zasad ewakuacji, bezpieczeństwa nad wodą i udzielania pierwszej pomocy.

 

W tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną zawieszone są akcje edukacyjne, pikniki oraz spotkania w jednostkach ratowniczo-gaśniczych. Spotkania poświęcone bezpieczeństwu mogą odbywać się na prośbę i zaproszenie organizatorów kolonii, obozów, akcji "Lato w Mieście" itd., z zachowaniem wymaganego reżimu sanitarnego. Z uwagi na  specyficzną sytuację wspomniane działania informacyjne prowadzone są głównie za pomocą środków masowego przekazu.

W trosce o bezpieczny wypoczynek prosimy o skorzystanie z poradników dostępnych pod linkiem: https://warszawa-straz.pl/index.php/prewencja-spoleczna/poradniki-filmy-kampanie-spoleczne

 Poracowanie: MO.

Grafika: RCB.