Aktualności

28 sierpnia o godzinie 10:00 w Parku Skaryszewskim na Jeziorku Kamionkowskim odbyły się ćwiczenia służb ratowniczych, które zostały zorganizowane dla dzieci biorących udział w programie „ Lato w mieście 2018 ’’. Scenariusz ćwiczeń zakładał podjęcie z wody dwóch kajakarek, którym przewrócił się kajak na Jeziorze Kamionkowskim.

Świadkiem tego zdarzenia była osoba przechodząca brzegiem jeziora i zaalarmowała straż pożarną. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 5 PSP m. st. Warszawy, jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 PSP m. st. Warszawy, Policję Rzeczną w Warszawie oraz Grupę Ratowników Polskiego Czerwonego Krzyża. Strażacy podpłynęli łodzią do kajakarek wyciągając je z zimnej wody, a następnie przetransportowano je na brzeg jeziora. Tam czekali już ratownicy, którzy przewieźli poszkodowane quadem w bezpieczne miejsce.

Kajakarkom została udzielona kwalifikowana pierwsza pomoc przez strażaków PSP przy współpracy z ratownikami PCK. Po zakończeniu akcji ratowniczej dzieci uczestniczące w ćwiczeniach jako obserwatorzy mogły zapoznać się ze sprzętem ratowniczym Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy, Policji Rzecznej w Warszawie, Polskiego Czerwonego Krzyża oraz skorzystać z porad ratowników jak należy zachowywać się na akwenach wodnych przy tego typu zdarzeniach.

W ćwiczeniach udział wzięli:

- Zastępca Dyrektora Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Pan Marek Kujawa.
- Zastępca Burmistrza Dzielnicy Praga Południe Pan Michał Wieremiejczyk.
- Komendant Miejski PSP m. st. Warszawy bryg. Leszek Smuniewski.
- Dowódca JRG nr 5 PSP m. st. Warszawy mł. bryg. Andrzej Mierzwicki.
- Zastępca Dowódcy JRG nr 5 PSP m. st. Warszawy asp. sztab. Robert Dziubak.
- Strażacy z JRG nr 5 PSP m. st. Warszawy samochody GBA Scania 3/16/2,5 i GBA Rt Renault Midlum 2/30/2,5 i Łódź wiosłowa „ Silver”.
- Strażacy z JRG nr 1 PSP m. st. Warszawy samochód SRW IVECO i Łódź płaskodenna ’’Mariusz 520”

Tekst: mł. asp. Marek Możdżonek
Zdjęcia: mł. asp. Marek Możdżonek

Goście online

Odwiedza nas 650 gości oraz 0 użytkowników.

facebook_page_plugin