Aktualności

21 marca 2019 roku w siedzibie Centrum Edukacji i Historii Warszawskiej Straży Pożarnej mieszczącym się na terenie JRG 5 KM PSP m.st. Warszawy przy ul. Marcinkowskiego 2 odbyło się kolejne, cykliczne, tym razem wyjazdowe spotkanie Branżowej Komisji Dialogu Społecznego ds. Ratownictwa i Ochrony Ludności działającym przy Biurze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

Tematem przewodnim spotkania były sprawy ratownictwa specjalistycznego realizowanego w codziennej służbie przez funkcjonariuszy KM PSP, które w wielu przypadkach łączą się z ratownictwem różnych specjalności reprezentowanymi przez przedstawicieli organizacji skupionych w KDS.

Przybyli przedstawiciele Komisji Dialogu Społecznego zapoznani zostali także przez funkcjonariuszy z Wydziału Organizacyjnego KM PSP m.st. Warszawy z wystawami części historycznej Centrum oraz obejrzeli dwa filmy. Jeden o wątku historycznym, drugi o współczesnym ratownictwie specjalistycznym KM PSP, poparty wykładem na temat ratownictwa specjalistycznego, jaki przeprowadził mł. bryg. inż. Roman Krzywiec – Dowódca JRG nr 8 KM PSP w Warszawie.

Następnie odbyła się dyskusja i rozmowy z udziałem Dyrektora BBiZK Pana Marka Kujawy oraz przedstawicieli Wydziału Organizacyjnego KM PSP.

Udział w spotkaniu wzięli ponadto Pani Anna Podgrudna – Naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego BBiZK oraz Jerzy Piasecki – reprezentant BBiZK w KDS, Sekretarz KDS.

Spotkanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, udział wzięło w nim kilkadziesiąt osób – przedstawicieli KDS.

Tekst: http://bezpieczna.um.warszawa.pl
Zdjęcia: BBiZK

Goście online

Odwiedza nas 284 gości oraz 0 użytkowników.

facebook_page_plugin