Aktualności

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

W dniu dzisiejszym w gabinecie Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej m.st. Warszawy odbyło się uroczyste spotkanie z okazji przejścia na emeryturę mł. bryg. w st. spocz. Krzysztofa Jakubiaka, który po 42 latach owocnej pracy w pożarnictwie przeszedł na emeryturę.

Pan mł. bryg. w st. spocz. Krzysztof Jakubiak służbę w pożarnictwie rozpoczął  1 sierpnia 1978 r., w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnych w Sochaczewie na stanowisku dowódcy plutonu. Dalsza ścieżka zawodowa poprowadziła go do Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Przemysłu Zbożowo-Młynarskiego
w Skierniewicach, gdzie przez 5 lat pracował jako starszy inspektor d/s. ppoż.
Z dniem 1 stycznia 1993 r. został mianowany do pełnienia służby w KM PSP m.st. Warszawy, gdzie jego strażacka droga biegła dalej od objęcia stanowiska dowódcy sekcji po stanowisko dowódcy zmiany w JRG-2.

Od 1 stycznia 1998 r. Pan Krzysztof Jakubiak pełnił służbę na stanowiskach starszego oficera, a następnie starszego specjalisty w codziennym rozkładzie czasu służby, wykonując zadania z zakresu spraw obronnych oraz prowadzenia spraw kadrowo-mobilizacyjnych i archiwum warszawskiego garnizonu straży pożarnej.

Komendant Miejski PSP m.st. Warszawy wyraził słowa ogromnego uznania dla profesjonalizmu Pana Krzysztofa Jakubiaka, dla jego oddania i poświęcenia wymogom służby oraz wieloletniego przywiązania do naszej komendy.

W spotkaniu uczestniczył Komendant Miejski PSP m.st. Warszawy st. bryg, Leszek Smuniewski wraz z zastępcą st. bryg. Bogusławem Majchrzakiem oraz Naczelnik Wydziału Kadrowego mł. bryg. Anna Zielińska.

Opracowanie: MO.

Zdjęcia: Piotr Danielewicz KM PSP m.st. Warszawy.