Aktualności

5 października 2019 r. na stadionie PGE Narodowy odbył się wyjątkowy Festiwal Orkiestr w Mundurach.

Festiwal zorganizowany został w ramach obchodów 20-lecia Polski w NATO, i był doskonałą okazją do wysłuchania koncertów w wykonaniu muzyków orkiestr wojskowych oraz orkiestr służb podległych MSWiA.

Straż Pożarną reprezentowała Orkiestra OSP Nadarzyn, która powstała ponad 20 lat temu i jest uważana za jedną z najlepszych orkiestr dętych w Polsce i Europie, co potwierdzają liczne nagrody i wyróżnienia. Założycielem i dyrygentem Orkiestry jest Mirosław Chilmanowicz.

Koncertowi towarzyszył największy w Polsce piknik wojska i służb MSWiA, na którym Państwową Straż Pożarną reprezentowała Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej m.st. Warszawy. Jak zawsze dużą atrakcją, zarówno dla dzieci jak dorosłych były stoiska na których uczestnicy pikniku mogli obejrzeć sprzęt wykorzystywany przez ratowników z Specjalistycznych Grup: Ratownictwa Wodno-Nurkowego, Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego, Ratownictwa Technicznego oraz Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej . Nowoczesny sprzęt łączności wraz z samochodem SDŁ oraz samochody i sprzęt ratowniczo-gaśniczy prezentowany był przez funkcjonariuszy z JRG 3 i JRG 5 KM PSP m.st. Warszawy. Na stoisku poświęconym prewencji społecznej pracownicy KG PSP oraz funkcjonariusze Wydziału Organizacyjnego KM PSP m.st. Warszawy odpowiadali na wszystkie pytania dotyczące zasad bezpieczeństwa oraz prowadzili działania informacyjne dotyczące w szczególności zagrożeń związanych z nadchodzącym sezonem grzewczym.

Wydarzenie cieszyło się olbrzymim zainteresowaniem i zgromadziło około 18,5 tysiąca widzów.

Tekst: MO
Zdjęcia: MO, Marta Wawiórko - KG PSP.

Goście online

Odwiedza nas 515 gości oraz 0 użytkowników.

facebook_page_plugin