Aktualności

Jak może dojść do pożaru w miejscu zamieszkania? Jak możemy zadbać o bezpieczeństwo w naszym domu? Jak zapobiec zagrożeniom, które mogą pojawić się w przypadku nieprzestrzegania zasad bezpieczeństwa w domu?

Na te pytania, a także wiele innych odpowiada film edukacyjny "Mobilny Symulator Zagrożeń Pożarowych - naucz się zapobiegać!", którego premiera odbyła się 29 października w budynku Centrum Edukacji i Historii Warszawskiej Straży Ogniowej przy ul. Marcinkowskiego 2 w Warszawie. Osią filmu jest lekcja o bezpieczeństwie prowadzona w oparciu o mobilny symulator zagrożeń pożarowych w domu jednorodzinnym.

W uroczystej premierze filmu wzięli udział min.:

- pani Ewa Gawor, Dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy;

- st. bryg. Leszek Smuniewski, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej m.st. Warszawy;

- przedstawiciele Biura Edukacji Urzędu m.st. Warszawy i Kuratorium Oświaty w Warszawie;

- Dzieci i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 395 im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Warszawie.

Film edukacyjny "Mobilny Symulator Zagrożeń Pożarowych - naucz się zapobiegać!" wraz z ramowym scenariuszem lekcji zostanie nieodpłatnie przekazany do stołecznych szkół, gdzie posłuży nauczycielom i wychowawcom do przeprowadzania zajęć o charakterze profilaktyczno-edukacyjnym.

Film został realizowany przez Stołeczny Ratusz we współpracy z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej m.st. Warszawy.

Tekst: MO
Zdjęcia: MO

Goście online

Odwiedza nas 311 gości oraz 0 użytkowników.

facebook_page_plugin