Aktualności

Jazda na nartach z instruktorem, konkursy, prezentacja sprzętu Państwowej Straży Pożarnej oraz Policji, a także inne atrakcje czekały na najmłodszych podczas inauguracji działań „Bezpieczne Ferie 2020” w ośrodku „Górka Szczęśliwicka” na warszawskiej Ochocie.

Stołeczni policjanci oraz strażacy wyjaśnili dzieciom, jak przygotować się do ferii i bezpiecznie korzystać z zimowych atrakcji. Wszystko w miłym towarzystwie policyjnej maskotki Sierżanta Borsuka.

6 lutego 2020 roku na kilka dni przed rozpoczęciem ferii zimowych, funkcjonariusze Wydziału Prewencji KSP wspólnie z Komendą Główną Policji, Wydziałem Ruchu Drogowego KSP, Komisariatem Rzecznym, Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, Stowarzyszeniem Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN oraz Stołecznym Centrum Sportu „Aktywna Warszawa” zorganizowali uroczystą inaugurację zimowego wypoczynku.

Podczas oficjalnego rozpoczęcia działań „Bezpieczne ferie 2020” policjanci promowali bezpieczne zachowania, m. in. odpowiedzialne postawy narciarzy i snowboardzistów na stokach czy noszenie odblasków. Najmłodsi uczestniczyli również w ciekawych konkursach z nagrodami, oglądali od środka policyjny radiowóz i wozy strażackie oraz uważnie wysłuchali wykładu Kapitana Wyderki o bezpieczeństwie nad wodą w czasie zimowych zabaw.

Strażacy zaprezentowali mobilny symulator zagrożeń pożarowych przypominając o bezpieczeństwie pożarowym w domu. Ponadto przygotowali stoisko promocyjne, gdzie można było dowiedzieć się o w jaki sposób zabezpieczyć dom przed pożarem oraz jak uchronić się przed zatruciem tlenkiem węgla prezentując m. in. działanie czujki dymu, wyjaśniano jak działa czujka czadu oraz dlaczego warto mieć gaśnicę w domu.

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” na dzieci czekała też atrakcja w postaci lekcji narciarstwa z instruktorem PZN-u. Po solidnej rozgrzewce, uczestnicy imprezy mogli do woli korzystać ze stoku narciarskiego.

Tekst: mł. bryg. Karol Kierzkowski - KW PSP w Warszawie na podstawie materiałów Komendy Stołecznej Policji,
Zdjęcia: mł. bryg. Karol Kierzkowski - KW PSP w Warszawie oraz Komenda Stołeczna Policji.

Goście online

Odwiedza nas 624 gości oraz 0 użytkowników.

facebook_page_plugin