Aktualności

Od 10 lutego 2020 r. warszawscy uczniowie, którzy spędzą czas wolny od zajęć szkolnych w mieście będą mogli skorzystać z wielu atrakcji programu "Zima w mieście".

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej m.st. Warszawy przygotowała w tym okresie dla dzieci szereg zajęć o charakterze edukacyjno-wychowawczym. Spotkania z dziećmi stołecznych szkół i przedszkoli będą odbywały się w Jednostkach Ratowniczo-Gaśniczych KM PSP m.st. Warszawy, podczas których strażacy omówią zagrożenia z którymi można się zetknąć w trakcie zimowego wypoczynku.

Szczególnie atrakcyjne dla młodych mieszkańców stolicy są spotkania organizowane w Centrum Edukacji i Historii Warszawskiej Straży Pożarnej przy ul. Marcinkowskiego 2 oraz w Jednostkach Ratowniczo-Gaśniczych nr 6 i 13, w których strażacy poprowadzą zajęcia wykorzystując symulatory zagrożeń pożarowych. Dzięki tym warsztatom dzieci i młodzież wczesnoszkolna mogą dowiedzieć się np. jak może dojść do pożaru w kuchni podczas przygotowywania posiłku, dlaczego używając otwartego ognia należy zachować szczególną ostrożność i dlaczego warto zamontować w domu czujkę dymu i tlenku węgla.

Zajęcia w ramach programu "Zima w mieście" potrwają do końca ferii zimowych.

Zapisy na zajęcia organizowane w Centrum Edukacji i Historii Warszawskiej Straży Pożarnej przy ul. Marcinkowskiego 2 można dokonać pod nr tel.: /22/ 596 74 44, lub mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zapisy na zajęcia organizowane w Jednostkach Ratowniczo-Gaśniczych nr 6 i 13 można dokonać bezpośrednio kontaktując się z daną JRG. Poniżej dane teleadresowe Jednostek:

Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 6 ul. Marymoncka 89/91, 01-813 Warszawa, tel. 22 596 70 60, fax. 22 596 79 06, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 13 ul. Strażacka 141, 04-455 Warszawa, tel. 22 596 71 30, fax. 22 596 79 13, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Tekst: MO
Zdjęcia: MO

Goście online

Odwiedza nas 778 gości oraz 0 użytkowników.

facebook_page_plugin