Ćwiczenia

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

W czwartek na Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej nr 12 odbyły się ćwiczenia z samoratowania strażaków z wysokości.

W dniach 17-19.08.2020 na terenie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 3 odbyło się szkolenie z zakresu wentylacji taktycznej obiektów wielokondygnacyjnych oraz dokonywania przecinek podczas pożarów dachów i poddaszy. W szkoleniu brali udział funkcjonariusze wszystkich zmian JRG 3.

W sobotę strażacy z JRG nr 1 realizowali program szkoleniowy z zakresu udzielania pomocy osobom tonącym. Ćwiczenia odbywały sie na Wiśle pomiędzy mostem Łazienkowskim a portem Czerniakowskim.

Ćwiczenia odbyły się w dniach 19 - 21 lipca na Wiśle w rejonie budowy mostu Południowej Obwodnicy Warszawy. Zajęcia prowadzone były przez funkcjonariuszy z JRG 12 mających uprawnienia stermotorzysty. Uprawnienia stermotorzysty są niezbędne podczas prowadzenia akcji na wodzie przy pomocy jednostki pływającej.

W dniu 15 lipca 2020 r. na terenie bazy paliw Orlen Aviation Sp. z o.o. przy ulicy Bennetta w Warszawie - w obszarze chronionym JRG 9, odbyły się ćwiczenia, w których udział brały zastępy z JRG 9, JRG 2, JRG 14 oraz JRG 17.

Ćwiczenia Ratunek! Ratunek! Ratunek!

Za nami kolejne zajęcia doskonalenia zawodowego dla strażaków KM PSP m. st. Warszawy dotyczące radzenia sobie na wypadek wystąpienia trudnych sytuacji podczas działań w strefie.

W ramach doskonalenia zawodowego na terenie JRG 5 przeprowadzono szkolenie teoretyczne oraz praktyczne na temat „Dekontaminacja prowadzona przez strażaków PSP"

ratownictwo-wodno-nurkowe

W dniach 05.03.-07.03.2020r. nurkowie kierujący pracami podwodnymi grupy SGRWN „WARSZAWA 5” udali się na coroczne warsztaty doskonalenia technik nurkowania.