Ćwiczenia

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

W dniu 22.09.2020 r. strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 6 przeprowadzili ćwiczenia doskonalące z gaszenia pożarów wewnętrznych na bazie kontenerów znajdujących się na terenie JRG 2.

 Celem zajęć było pokazanie różnych technik operowania prądami gaśniczymi wody, przypomnienie zasad wejścia do budynku i poruszania się w nim. Zajęcia podzielone zostały na dwie części. W pierwszej części każdy z uczestników podawał wskazany przez instruktora prąd gaśniczy. Druga część zajęć polegała na prawidłowym wejściu do budynku, odnalezieniu osoby poszkodowanej, dotarciu do źródła ognie i podaniu prądów gaśniczych. Zajęcia poprowadzili instruktorzy zmianowi mł. asp. Paweł Grzędziński oraz mł. asp. Maciej Krysiński. 

Tekst: mł asp. Maciej Krysiński

Zdjęcia: mł. ogn. Karol Fidor