Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

W godzinach porannych zastęp z JRG 5 został zadysponowany do warszawskiego ZOO w celu pomocy personelowi w podniesieniu słonia, który nie był w stanie zrobić tego o własnych siłach.

 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano słonice o imieniu Erna leżącą na prawym boku w swoim boksie na terenie słoniarni warszawskiego ogrodu zoologicznego. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz próbie podniesienia zwierzęcia przy pomocy poduszek pneumatycznych oraz zawiesi. Z powodu, iż zwierzę znajdowało się w pomieszczeniu zamkniętym działania były mocno utrudnione. Następnie zadysponowano zastęp z JRG 10, który dysponował specjalistycznym sprzętem. W trakcie działań na miejscu obecny był personel ZOO oraz Pani lekarz weterynarii, która kontrolowała czynności życiowe słonicy. Wszyscy ratownicy zostali poinformowani o sposobie zachowania się przy słoniu oraz o sposobie ewentualnej ewakuacji. Po podniesieniu słonia na nogi dalsze czynności ze zwierzęciem prowadzili pracownicy ZOO.

Tekst: kpt. Michał Łubianka
Zdjęcia: st. ogn. Krzysztof Pielacha