Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

O godzinie 12:00 strażacy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 9 zostali zadysponowani do wypadku na skrzyżowaniu ulic Niepodległości/Domaniewska. Do akcji zadysponowano zastępy GBA-Rt , GCBA oraz SLRR z Dowódcą Jednostki.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. Jeden z pojazdów leżał na boku, kolejne dwa pojazdy uderzyły w słupy oświetleniowe uszkadzając je. W jednym z pojazdów znajdowała się osoba poszkodowana, której strażacy udzielili niezbędnej pomocy. Pozostałe działania polegały na zabezpieczeniu miejsca, odłączeniu akumulatorów oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.

W pierwszej fazie działań rozpoznanie oraz zabezpieczenie miejsca zdarzenia prowadził Zastępca Dowódcy JRG 15, który najechał na wypadek.

Po wykonaniu czynności przez Policję pojazdy zostały usunięte w bezpieczne miejsce.

Tekst: asp. Rafał Zagóra

Zdjęcia: st. sekc. Bartosz Kwietniewski