Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

17.03.2020 - Informacja w związku z wirusem COVID-19

Szanowni Państwo,

na podstawie § 8 ust. 2 rozporządzenia Ministra Zdrowia z 13 marca br. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego, w związku
z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 - „koronawirusa", aby skutecznie chronić zdrowie interesantów i naszych pracowników, podjąłem decyzję o zmianach w sposobie przyjęć interesantów Urzędu. Informuję, że z dniem dzisiejszym, tj. 17.03.2020 r.:
• ograniczamy bezpośrednią obsługę interesantów oraz możliwość umawiania się w siedzibie KM PSP m. st. Warszawy,
• w sytuacjach, w których jest to konieczne, prosimy o wyłączny kontakt telefoniczny lub pisemny (za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub elektronicznej).

Procedury te będą obowiązywały do odwołania, o czym będę informował na bieżąco. Bardzo proszę Państwa o wyrozumiałość i zrozumienie dla przyjętego sposobu postępowania
w tym okresie.

                                                                                                                                                                                                                                     st. bryg. Leszek Smuniewski
                                                                                                                                                                                                                           Komendant Miejski PSP m.st. Warszawy 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

Rano o godzinie 6:30 SK KM PSP m. st. Warszawy zostało poinformowane o pożarze w murowanym budynku na terenie chronionym przez Jednostkę Ratowniczo – Gaśniczą nr 12. Do działań został również zadysponowany zastęp z JRG 8.

W momencie przyjazdu na miejsce, ratownicy zastali wydobywający się czarny dym z klatki schodowej przez główne wejście do domu. Rozpoznanie szczegółowe wykazało, że do pożaru doszło w kotłowni zlokalizowanej w podpiwniczeniu budynku. Dodatkowo z tyłu budynku ogień wydostający się przez okno kotłowni zaczął przenosić się na elewację murowanego domu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca akcji (odłączeniu wszystkich mediów w budynku) oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu – jeden klatką schodową do kotłowni, drugi od tyłu budynku na palącą się elewację. Dodatkowo wykorzystano technikę wentylacji nadciśnieniowej, która przyczyniła się do szybkiej lokalizacji i ugaszenia pożaru. W  zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Powrót do koszar jednostki zanotowały o godzinie 8:35.

Tekst, foto: mł. asp. Marcin Rybski