Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

Około godziny 15.25 do Punktu Alarmowego JRG 13 wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów na skrzyżowaniu ulic Marsa i Żołnierskiej. Do zdarzenia zadysponowano zastępy GBA-Rt 3/16/4 oraz GCBA 5/32/2,5 z JRG 13. 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia KDR zastał zderzenie dwóch samochodów osobowych. Kierowcy opuścili pojazdy przed przybyciem zastępów PSP. Jeden z kierowców uskarżał się na dolegliwości bólowe.

W pierwszej fazie działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy jednemu z kierowców, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz zakręceniu butli LPG  w jednym aucie. W dalszej fazie działań pojazdy usunięto z jezdni na pobocze oraz dokonano sorpcji płynów eksploatacyjnych.

Kierowca jednego z pojazdów po przebadaniu przez Zespół Pogotowia Ratunkowego został przewieziony do szpitala na dalszą diagnostykę.

W akcji trwającej ponad 1 godzinę brało udział 9 ratowników.

Tekst: mł. asp. Krzysztof Koseski
Zdjęcia: Mateusz Dochód - @rowerem_na_akcje