Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

Około godziny 22:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o pożarze nieużytkowanego budynku mieszkalnego przy ul. Chlubnej. Do działań zadysponowano trzy zastępy gaśnicze z JRG nr 10, zastęp SCH44 z JRG 15 oraz Grupę Operacyjną Miasta.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano rozwinięty pożar budynku wolnostojącego. Pożarem w całości była objęta druga oraz trzecia kondygnacja nadziemna wraz z dachem i jego przekryciem. W pierwszej fazie działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu od zewnątrz przez otwory okienne. W kolejnej fazie działań podano trzeci prąd gaśniczy na dach budynku z kosza podnośnika hydraulicznego. Następnie wprowadzono czwarty prąd wody do wnętrza budynku, w celu dogaszenia pożaru oraz przeszukania jego pomieszczeń. Nie stwierdzono obecności osób postronnych.

Ze względu na brak sieci hydrantowej na miejscu działań zaopatrzenie wodne było realizowane poprzez dowożenie wody z hydrantu oddalonego ok 1km od miejsca pożaru.

Po ugaszeniu pożaru budynek sprawdzono przy pomocy kamery termowizyjnej, nie stwierdzono zagrożenia pożarowego.

Tekst i zdjęcia: kpt. Adam Laskowski