Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

W dniu 29.03.2020r. na trasie S8 w okolicy miejscowości Ojcowizna doszło do zdarzenia w którym udział brała auto laweta oraz samochód ciężarowy przewożący substancje chemiczne. Na miejsce zadysponowano SGRChem - Eko WARSZAWA 6.

W wyniku zderzenia doszło do zapalenia się samochodu ciężarowego. Lokalne jednostki ochrony przeciwpożarowej podjęły pierwsze działania gaśnicze i zadysponowały Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemiczno - Ekologicznego WARSZAWA 6.

Działania SGRChem-Eko polegały na rozpoznaniu przewożących substancji chemicznych oraz określeniu poziomu występującego zagrożenia. Po dostarczeniu przez właściciela towaru zastępczego samochodu wraz z lokalnymi strażakami dokonano przeładunku niebezpiecznych materiałów.

Tekst: kpt. Łukasz Faralisz

Zdjęcia: mł. ogn. Karol Fidor