Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

Około godziny 06:00 do Punktu Alarmowego JRG 13 wpłynęło zgłoszenie o wypadku na ulicy Trakt Brzeski. Do zdarzenia zadysponowano zastępy GBA-Rt 3/16/4, GCBA 5/32/2,5 z JRG 13 oraz jeden zastęp z OSP Wesoła. 

 Po przybyciu na miejsce zdarzenia, KDR stwierdził wypadek samochodu osobowego z autobusem. Kierowca i pasażerowie autobusu opuścili pojazd przed przybyciem Straży Pożarnej, natomiast kierowca samochodu osobowego w wyniku zderzenia znajdował się zakleszczony w pojeździe.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, zakręceniu butli gazowej w samochodzie osobowym oraz udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy osobie poszkodowanej. Po wykonaniu stabilizacji pojazdu przystąpiono do uwolnienia  osoby zakleszczonej przy pomocy narzędzi hydraulicznych. Osobę ewakuowano  na noszach typu deska i przekazano pod opiekę Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

W działaniach trwających ponad godzinę udział brało 14 ratowników.

Tekst: mł. asp. Krzysztof Koseski
Zdjęcia: st.asp. Paweł Redzik / ogn. Grzegorz Olszewski