Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

17.03.2020 - Informacja w związku z wirusem COVID-19

Szanowni Państwo,

na podstawie § 8 ust. 2 rozporządzenia Ministra Zdrowia z 13 marca br. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego, w związku
z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 - „koronawirusa", aby skutecznie chronić zdrowie interesantów i naszych pracowników, podjąłem decyzję o zmianach w sposobie przyjęć interesantów Urzędu. Informuję, że z dniem dzisiejszym, tj. 17.03.2020 r.:
• ograniczamy bezpośrednią obsługę interesantów oraz możliwość umawiania się w siedzibie KM PSP m. st. Warszawy,
• w sytuacjach, w których jest to konieczne, prosimy o wyłączny kontakt telefoniczny lub pisemny (za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub elektronicznej).

Procedury te będą obowiązywały do odwołania, o czym będę informował na bieżąco. Bardzo proszę Państwa o wyrozumiałość i zrozumienie dla przyjętego sposobu postępowania
w tym okresie.

                                                                                                                                                                                                                                     st. bryg. Leszek Smuniewski
                                                                                                                                                                                                                           Komendant Miejski PSP m.st. Warszawy 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

O godzinie 11:58 strażacy z JRG 12 zostali alarmowo zadysponowani do zderzenia samochodu ciężarowego z autem osobowym. Do kolizji doszło na skrzyżowaniu ul. Patriotów i Szafirowej.

Po przybyciu na miejsce, ratownicy zastali mocno rozbity samochód osobowy i ciężarówkę zaparkowaną na poboczu. Rozbity pojazd blokował ruch na całym skrzyżowaniu. Osoby podróżujące samochodami biorącymi udział w kolizji znajdowały się poza swoimi pojazdami. Nikt w zdarzeniu nie ucierpiał wskutek zderzenia. Działania ratowników PSP polegały na zabezpieczeniu terenu akcji i odłączeniu zasilania w samochodach. Z uwagi na duże natężenie ruchu, strażacy do czasu przybycia Policji kierowali ruchem drogowym. Po wykonaniu czynności przez WRD  Policji i uprzątnięciu jezdni z elementów powypadkowych przez służby sprzątające, usunięto rozbity pojazd ze skrzyżowania udrażniając tym samym ruch na odcinku jezdni Patriotów. Powrót do koszar zastępy z JRG 12 zanotowały o godzinie 13:33.

Tekst: asp. Marcin Rybski

Foto: JRG 12