Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

17.03.2020 - Informacja w związku z wirusem COVID-19

Szanowni Państwo,

na podstawie § 8 ust. 2 rozporządzenia Ministra Zdrowia z 13 marca br. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego, w związku
z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 - „koronawirusa", aby skutecznie chronić zdrowie interesantów i naszych pracowników, podjąłem decyzję o zmianach w sposobie przyjęć interesantów Urzędu. Informuję, że z dniem dzisiejszym, tj. 17.03.2020 r.:
• ograniczamy bezpośrednią obsługę interesantów oraz możliwość umawiania się w siedzibie KM PSP m. st. Warszawy,
• w sytuacjach, w których jest to konieczne, prosimy o wyłączny kontakt telefoniczny lub pisemny (za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub elektronicznej).

Procedury te będą obowiązywały do odwołania, o czym będę informował na bieżąco. Bardzo proszę Państwa o wyrozumiałość i zrozumienie dla przyjętego sposobu postępowania
w tym okresie.

                                                                                                                                                                                                                                     st. bryg. Leszek Smuniewski
                                                                                                                                                                                                                           Komendant Miejski PSP m.st. Warszawy 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

W godzinach popołudniowych trzy zastępy GBA-Rt, GCBA i SCRT z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 15 wraz z Dowódcą JRG zostały zadysponowane do wypadku dwóch samochodów ciężarowych.

Po dojeździe KDR stwierdził zderzenie czołowe dwóch pojazdów, w których uwięzieni byli obaj kierujący. Na miejscu były obecne Zespoły Ratownictwa Medycznego. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu piany ciężkiej w komory silników w celu zabezpieczenia przed ryzykiem powstania pożaru. Odłączono dopływy napięcia oraz zakręcono zawór CNG w jednym pojeździe. Ratownicy zostali podzieleni na dwa odcinki, które równocześnie rozpoczęły wykonywanie dostępu do poszkodowanych kierowców. Pierwszy z kierowców po wyparciu kolumny kierownicy oraz usunięciu drzwi, został ewakuowany i przekazany ZRM. Natomiast drugi w trakcie robienia dostępu stracił przytomność oraz funkcje życiowe. Wdrożono tlenoterapię czynną i po ewakuacji został poddany resuscytacji przez ZRM. Poszkodowani zostali zabrani do szpitali. W jednym z pojazdów podróżowały jeszcze dwie osoby, które wyszły z kabiny o własnych siłach przed przyjazdem zastępów i stały na poboczu. Po przebadaniu przez lekarza pozostały na miejscu zdarzenia. W celu usunięcia pojazdów z jezdni została zadysponowana Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego "Warszawa-8". Po ściągnięciu ich na pobocze jezdnię uprzątnięto.

Tekst: asp. sztab. Rafał Laskowski

Zdjęcia: kpt. Karol Pietrzyk