Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

17.03.2020 - Informacja w związku z wirusem COVID-19

Szanowni Państwo,

na podstawie § 8 ust. 2 rozporządzenia Ministra Zdrowia z 13 marca br. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego, w związku
z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 - „koronawirusa", aby skutecznie chronić zdrowie interesantów i naszych pracowników, podjąłem decyzję o zmianach w sposobie przyjęć interesantów Urzędu. Informuję, że z dniem dzisiejszym, tj. 17.03.2020 r.:
• ograniczamy bezpośrednią obsługę interesantów oraz możliwość umawiania się w siedzibie KM PSP m. st. Warszawy,
• w sytuacjach, w których jest to konieczne, prosimy o wyłączny kontakt telefoniczny lub pisemny (za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub elektronicznej).

Procedury te będą obowiązywały do odwołania, o czym będę informował na bieżąco. Bardzo proszę Państwa o wyrozumiałość i zrozumienie dla przyjętego sposobu postępowania
w tym okresie.

                                                                                                                                                                                                                                     st. bryg. Leszek Smuniewski
                                                                                                                                                                                                                           Komendant Miejski PSP m.st. Warszawy 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

W dniu 13.05.2020 r. w godzinach popołudniowych Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy przyjęło zgłoszenie o kolizji dwóch samochodów osobowych na trasie S8 w kierunku Żoliborza. Do zdarzenia zadysponowane zostały zastępy z JRG 16 oraz zastęp z OSP Ożarów Mazowiecki.

Po przybyciu pierwszego zastępu i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, iż w kolizji ucierpiały trzy osoby, którym została udzielona kwalifikowana pierwsza pomoc.

Pozostałe działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zablokowaniu dwóch pasów jezdni oraz odłączeniu zasilania w pojazdach. Dodatkowo wykonano sorpcję rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz usunięto uszkodzone pojazdy na pas awaryjny.
Tekst: mł. kpt. Paweł Duraziński
Zdjęcia: st. kpt. Przemysław Girgiel