Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

17.03.2020 - Informacja w związku z wirusem COVID-19

Szanowni Państwo,

na podstawie § 8 ust. 2 rozporządzenia Ministra Zdrowia z 13 marca br. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego, w związku
z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 - „koronawirusa", aby skutecznie chronić zdrowie interesantów i naszych pracowników, podjąłem decyzję o zmianach w sposobie przyjęć interesantów Urzędu. Informuję, że z dniem dzisiejszym, tj. 17.03.2020 r.:
• ograniczamy bezpośrednią obsługę interesantów oraz możliwość umawiania się w siedzibie KM PSP m. st. Warszawy,
• w sytuacjach, w których jest to konieczne, prosimy o wyłączny kontakt telefoniczny lub pisemny (za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub elektronicznej).

Procedury te będą obowiązywały do odwołania, o czym będę informował na bieżąco. Bardzo proszę Państwa o wyrozumiałość i zrozumienie dla przyjętego sposobu postępowania
w tym okresie.

                                                                                                                                                                                                                                     st. bryg. Leszek Smuniewski
                                                                                                                                                                                                                           Komendant Miejski PSP m.st. Warszawy 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

W dniu 9 maja o godzinie 21:56 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o wypadku na skrzyżowaniu Alei Niepodległości z ulicą Nowowiejską. Do działań zadysponowano zastępy GBA-Rt 2,5/25 oraz GBA-Rt 2,9/1,6 z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP nr 3. Na miejsce udała się również Grupa Operacyjna Miasta.

Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że w wypadku uczestniczyły dwa samochody osobowe. Pierwszy znajdował się na torowisku, natomiast drugi po uderzeniu w latarnie blokował przejazd w kierunku Mokotowa. Prowadzący pojazdy znajdowali się po za autami, natomiast pasażerka jednego z samochodów była uwięziona w samochodzie i posiadała liczne obrażenia zewnętrzne.

Zadania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu poszkodowanej pasażerce kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz wykonaniu dostępu i ewakuacji jej z rozbitego auta. Dalsze działania polegały na sorpcji płynów eksploatacyjnych z jezdni, a następnie po uzgodnieniu z Policją przemieszczeniu pojazdów w bezpieczne miejsce, aby udrożnić ruch.

Akcja trwała do godziny 23:40 i brało w niej udział 10 strażaków.

Tekst: st. str. Maciej Kalinowski
Zdjęcia: JRG nr 3, zmiana 1