Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

17.03.2020 - Informacja w związku z wirusem COVID-19

Szanowni Państwo,

na podstawie § 8 ust. 2 rozporządzenia Ministra Zdrowia z 13 marca br. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego, w związku
z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 - „koronawirusa", aby skutecznie chronić zdrowie interesantów i naszych pracowników, podjąłem decyzję o zmianach w sposobie przyjęć interesantów Urzędu. Informuję, że z dniem dzisiejszym, tj. 17.03.2020 r.:
• ograniczamy bezpośrednią obsługę interesantów oraz możliwość umawiania się w siedzibie KM PSP m. st. Warszawy,
• w sytuacjach, w których jest to konieczne, prosimy o wyłączny kontakt telefoniczny lub pisemny (za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub elektronicznej).

Procedury te będą obowiązywały do odwołania, o czym będę informował na bieżąco. Bardzo proszę Państwa o wyrozumiałość i zrozumienie dla przyjętego sposobu postępowania
w tym okresie.

                                                                                                                                                                                                                                     st. bryg. Leszek Smuniewski
                                                                                                                                                                                                                           Komendant Miejski PSP m.st. Warszawy 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

O godzinie 21:47 do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 8 wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym al. Stanów Zjednoczonych. Do akcji zadysponowano zastępy:  GBA 2/16 Pr-750 i GBARt 2,9/16/340.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia KDR stwierdził wypadek samochodu osobowego. Auto leżało na prawym boku, na pasie ruchu w kierunku Ronda Wiatraczna. Pojazdem podróżowali dwaj mężczyźni. Z relacji świadków wynikało, ze kierujący pojazdem zbiegł z miejsca zdarzenia, natomiast pasażer uwięziony był pod autem częściowo znajdując się wewnątrz samochodu. Poszkodowanym zajmował się obecny na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego.

Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do poszkodowanego z użyciem sprzętu hydraulicznego i klinów do stabilizacji pojazdu. Następnie mężczyznę wydobyto spod auta i przetransportowano na noszach typu deska do karetki ZRM, która zabrała go do szpitala. Dalsze działania strażaków polegały na odłączeniu akumulatora w uszkodzonym pojeździe oraz zasypaniu sorbentem rozlanych płynów eksploatacyjnych. Z uwagi na ograniczenie rozlewu paliwa auto postawiono na koła. Dalsze czynności prowadził patrol Policji.

Tekst: kpt. Grzegorz Napora
Zdjęcia: st. ogn Mariusz Matosek, ogn. Marcin Nowoszewski