Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

17.03.2020 - Informacja w związku z wirusem COVID-19

Szanowni Państwo,

na podstawie § 8 ust. 2 rozporządzenia Ministra Zdrowia z 13 marca br. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego, w związku
z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 - „koronawirusa", aby skutecznie chronić zdrowie interesantów i naszych pracowników, podjąłem decyzję o zmianach w sposobie przyjęć interesantów Urzędu. Informuję, że z dniem dzisiejszym, tj. 17.03.2020 r.:
• ograniczamy bezpośrednią obsługę interesantów oraz możliwość umawiania się w siedzibie KM PSP m. st. Warszawy,
• w sytuacjach, w których jest to konieczne, prosimy o wyłączny kontakt telefoniczny lub pisemny (za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub elektronicznej).

Procedury te będą obowiązywały do odwołania, o czym będę informował na bieżąco. Bardzo proszę Państwa o wyrozumiałość i zrozumienie dla przyjętego sposobu postępowania
w tym okresie.

                                                                                                                                                                                                                                     st. bryg. Leszek Smuniewski
                                                                                                                                                                                                                           Komendant Miejski PSP m.st. Warszawy 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

Około godziny 12:30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na Grenadierów. Do akcji zadysponowano zastępy GBA 2/16 Pr-750, GBARt 2,9/16/340 oraz SLRR z Dowódcą JRG 8.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia KDR zastał na skrzyżowaniu ul. Grenadierów z Majdańską ciągnik siodłowy z naczepą. Podczas rozpoznania stwierdzono, że pomiędzy przednim zderzakiem na przednią osią samochodu znajduje się starsza kobieta. Poszkodowaną zajmował się Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zatrzymaniu obustronnego ruchu na ulicy Grenadierów oraz  pomocy Pogotowiu Ratunkowemu w transporcie poszkodowanej do karetki. Kierujący pojazdem ciężarowym nie wymagał udzielenia KPP.

W działaniach trwających około pół godziny brało udział 12 strażaków.

Tekst: mł. kpt. Konrad Gaska
Zdjęcia: dzięki uprzejmości Tomasza Zielińskiego - TVN24