Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

17.03.2020 - Informacja w związku z wirusem COVID-19

Szanowni Państwo,

na podstawie § 8 ust. 2 rozporządzenia Ministra Zdrowia z 13 marca br. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego, w związku
z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 - „koronawirusa", aby skutecznie chronić zdrowie interesantów i naszych pracowników, podjąłem decyzję o zmianach w sposobie przyjęć interesantów Urzędu. Informuję, że z dniem dzisiejszym, tj. 17.03.2020 r.:
• ograniczamy bezpośrednią obsługę interesantów oraz możliwość umawiania się w siedzibie KM PSP m. st. Warszawy,
• w sytuacjach, w których jest to konieczne, prosimy o wyłączny kontakt telefoniczny lub pisemny (za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub elektronicznej).

Procedury te będą obowiązywały do odwołania, o czym będę informował na bieżąco. Bardzo proszę Państwa o wyrozumiałość i zrozumienie dla przyjętego sposobu postępowania
w tym okresie.

                                                                                                                                                                                                                                     st. bryg. Leszek Smuniewski
                                                                                                                                                                                                                           Komendant Miejski PSP m.st. Warszawy 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

O godzinie 23: 00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu ulic. Domaniewskiej i Rodziny Hiszpańskich. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z JRG 9: GBA Rt 2,5/25/2,5, GCBA 5/32/2,5.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia w wyniku rozpoznania ustalono, że doszło do wypadku z udziałem dwóch aut. W zdarzeniu brały udział dwie osoby, które znajdowały się poza pojazdami i do chwili przekazania Ratownikom Medycznym pozostały pod opieką strażaków. Po wykonaniu wstępnych badań zostały zabrane do jednego z warszawskich szpitali na szczegółowe badania. 

Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu napięcia w uszkodzonych pojazdach oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.

W akcji trwającej pół godziny brało udział 9 ratowników PSP, Pogotowie oraz Policja.

Tekst: asp Rafał zagóra

Zdjęcia: mł asp. Kazimierz Kępka