Interwencje

W dniu 30.07.2016r Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego „Warszawa 6” udała się w rejon operacyjny JRG 9 na ul. Piaseczyńską, gdzie w jednym z budynków mieszkalnych wyczuwalny był zapach amoniaku.

Przybyły w pierwszym rzucie na miejsce zdarzenia zastęp PSP potwierdził zapach amoniaku, zabezpieczył miejsce zdarzenia i przystąpił do ewakuacji lokatorów budynku. W drugim rzucie na miejsce zdarzenia przybyła Grupa Chemiczna wspierana przez zastęp SCRChem z SGSP. Ratownicy zabezpieczeni w ubrania chemiczne przy pomocy urządzeń pomiarowych stwierdzili, że w piwnicy stężenie amoniaku kilkukrotnie przekracza najwyższe dopuszczalne stężenie chwilowe dla tej substancji. Po przeszukaniu boksów piwniczych nie znaleziono potencjalnego źródła, natrafiono natomiast na rozlewisko z którego mogły pochodzić opary.

Po wejściu Policji do jednego z podejrzanych mieszkań znaleziono pojemnik z wodą amoniakalną, która po rozlaniu w piwnicy mogła być przyczyną wystąpienia niebezpiecznych oparów. Działania ratowników w dalszej fazie akcji skupiły się na obniżeniu stężenia oparów amoniaku poprzez neutralizację rozlewiska. Po potwierdzeniu, że stężenie  nie zagraża już mieszkańcom akcję zakończono.

Całością działań dowodził bryg. Artur Rudzik - Zastępca Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy.

Tekst: kpt. Przemysław Smoderek
Zdjęcia: ogn. Krzysztof szostak

Goście online

Odwiedza nas 162 gości oraz 0 użytkowników.

facebook_page_plugin