Interwencje

Podczas zmiany służby do Punktu Alarmowego JRG 17 wpłynęło zgłoszenie o wyczuwalnym zapachu gazu na parterze w budynku handlowo usługowym. Na miejsce dysponowane są zastępy z JRG 17 SCD 30, GBA-Rt 3/16/2,5, SLKW wraz z Dowódcą Jednostki oraz GCBA 5/32/2,5 z JRG 14.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano wyczuwalny zapach gaz w budynku na parterze. Z informacji uzyskanych od ochrony obiektu oraz Pogotowia Gazowego ustalono, iż nastąpiło rozszczelnienie butli za gazem propan butan w jednej z restauracji.

Działania zastępu polegały na sprawdzeniu czujnikiem wielogazowym pomieszczeń na kondygnacjach -1 ,0 , +1 ( zagrożenia nie stwierdzono, zarówno pod względem wybuchowym jak i zbyt niskiego stężenia O2), jednocześnie została przeprowadzona ewakuacja personelu oraz pacjentów z pomieszczeń przychodni LUX MED oraz pracowników i użytkowników pomieszczeń usługowo handlowych na poziomie 0. Ewakuowano 18 osób. Na zabezpieczenie rozwinięto linie gaśniczą do wejścia głównego. Po przybyciu właściciela na miejsca zdarzenia, otworzono lokal i usunięto 4 butle z gazem propan butan 11 kg na zewnątrz obiektu.

W trakcie akcji jedna z osób ewakuowanych źle się poczuła, została jej udzielona pomoc przez ratowników z JRG 14 i przekazana Zespołowi Pogotowia Ratunkowego, następnie zabrana do szpitala.

Działania trwały godz. 55 min. brało w niej udział 15 strażaków.

Tekst: mł. kpt. Przemysław Girgiel
Zdjęcia: mł. kpt. Przemysław Girgiel

Goście online

Odwiedza nas 147 gości oraz 0 użytkowników.

facebook_page_plugin