Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

O godzinie 2:00 zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 12 i OSP Stara Miłosna zostały zadysponowane do zdarzenia przy ul. Jodłowej w Starej Miłosnej. W zgłoszeniu była zawarta informacja o uszkodzonym przez koparkę rurociągu z gazem ziemnym. Do zdarzenia doszło w gęsto zamieszkałej części dzielnicy.

Kierujący Działaniami Ratowniczymi po przybyciu na miejsce stwierdził przerwaną rurę gazową, która została uszkodzona przez operatora koparki podczas prowadzonych prac remontowo-budowlanych. Z rury ulatniał się gaz ziemny. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca akcji, pomiaru stężenia gazu wokół wykopu i wyznaczeniu strefy bezpiecznej. Z uwagi na intensywny wyciek gazu ratownicy dodatkowo uruchomili dwie kurtyny wodne w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się chmury gazu ziemnego. Po usunięciu awarii przez pracowników Pogotowia Gazowego strażacy sprawdzili zawartość gazu ziemnego w atmosferze w rejonie wykopu. Wynik urządzenia pomiarowego nie wykazał podwyższonego stężenia. Powrót do koszar zastępy zanotowały o godzinie 4:30.

Foto i tekst: asp. Marcin Rybski