Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

Około godziny 10:40 do Punktu Alarmowego JRG 10 wpłynęło zgłoszenie o mężczyźnie przygniecionym przez płytę balkonu na terenie budowy przy ul. Mehoffera.

Do działań zostały zadysponowane trzy zastępy z JRG nr 10 (GBA 2/16/2,5, SCRt Mega City oraz SCRt Scania) wraz z Z-ca Dowódcy Jednostki oraz Grupa Operacyjna Miasta z Naczelnikiem Wydziału Operacyjno - Szkoleniowego.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia otrzymano informację od pracownika budowy o zawaleniu się płyty konstrukcyjnej balkonu, w wyniku czego została przygnieciona jedna osoba. Poszkodowany był przytomny i znajdował się pomiędzy budynkiem a stropem balkonu.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie podniesieniu konstrukcji balkonu przy użyciu sprzętu pneumatycznego i hydraulicznego, co umożliwiło uwolnienie poszkodowanego. Oderwany element budynku był zabezpieczany przed przewróceniem przy użyciu HDS-a zamontowanego na samochodzie SCRt Scania.

Tekst: kpt. Adam Laskowski
Zdjęcia: st. ogn. Dariusz Niksiński