Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

W dniu 22. czerwca podczas silnych opadów deszczu spośród blisko 300 interwencji w całym mieście otrzymaliśmy także liczne zgłoszenia z ul. Radarowej.

W sumie prowadzono tam 14 niezależnych akcji. Ulica Radarowa była całkowicie nieprzejezdna z powodu niewydolnej kanalizacji burzowej, która nie nadążała odbierać takiej ilości wody. Głębokość nagromadzonej wody sięgała ok. 1 metra w osi jezdni. Woda zalegała także po jednej stronie ulicy Radarowej, gdzie przelewała się na teren posesji mieszkalnych zalewając garaże i piwnice, a z drugiej przelewała się na teren boiska piłkarskiego RKS Okęcie całkowicie je zalewając. W trakcie rozpoznania ustalono, że na posesjach przy ul. Radarowej 14 i 16 zalane są piwnice - w każdej o powierzchni ok 60 m² znajdowała się woda o głębokości ok. 1m. Po rozpoznaniu strażak kierujący akcją ustalił, że całkowicie zalane jest nie tylko boisko znajdujące się blisko ul. Radarowej, ale także dalszy obszar klubu RKS Okęcie - teren o wymiarach ok 200m x 200m, nie zalane były jedynie "balony" nad kortami tenisowymi na tym obszarze. Rozlewisko sięgało aż do południowo wschodniej granicy terenu RKS Okęcie, obejmowało parking salonu samochodowego Hyundai przy ul. Hynka 2A oraz znaczną część ul. Hynka na wysokości ul. Radarowej. Celem ratowania mienia i usunięcia niebezpieczeństwa z okolicznych domów część wody została przepompowana na zalane już boisko, dając tym samym możliwość skutecznego odprowadzania wody przez kanalizację.

Więcej informacji udzielił Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego PSP w Warszawie:[TUTAJ]

Na szczęście w dniu dzisiejszym sytuacja jest już opanowana. Strażacy w porozumieniu z zarządcą obiektu sportowego odpompowali resztę wody z boiska i bieżni. Mamy nadzieję, że zarówno klub jak i sportowcy z nim związani, niebawem będą mogli wrócić do treningów – życzymy wielu sportowych sukcesów RKS Okęcie Warszawa.

 

Tekst: MR

Zdjęcia: MR