Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

Około godziny 13:00 zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 7, 11 i SGSP zostały zadysponowane do wypadku polegającego na awaryjnym lądowaniu awionetki w okolicach lotniska Warszawa- Babice.

W czasie dojazdu Dowodzący nawiązał łączność z pilotem śmigłowca LPR, który przekazał wskazówki dotyczące lokalizacji zdarzenia. W chwili przybycia na miejsce zdarzenia SIS z ramienia PSP cztery osoby poszkodowane znajdowały się pod opieką LPR. Wszystkie osoby opuściły awionetkę o własnych siłach. Jedna z osób poszkodowanych została zabrana z miejsca zdarzenia przez LPR, kolejna przez ZRM natomiast pozostałe dwie osoby uczestniczące w zdarzeniu pozostały na jego miejscu.  

Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora oraz zabezpieczeniu wyciekającego paliwa. Następnie po oględzinach wraku awionetki przez Państwową Komisję Badania Wypadków Lotniczych oraz Prokuratora przystąpiono do działań mających na celu wydostanie wraku z trudno dostępnego terenu leśnego.

W działaniach trwających ponad 3 godziny uczestniczyło 35 Strażaków.

Tekst i zdjęcia: JRG 7