Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

Około godziny 15:30 zastępy Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego "WARSZAWA 8" zostały zadysponowane do usunięcia skutków zdarzenia, do którego doszło przy ul. Świerkowej w miejscowości Stanisławów Pierwszy w powiecie legionowskim.

Na miejscu zdarzenia, w pierwszej kolejności, działały zastępy PSP i OSP z powiatu legionowskiego. Jak ustaliła Policja, kierowca samochodu ciężarowego chciał ominąć rowerzystkę i stracił panowanie nad pojazdem, czego skutkiem było wpadnięcie do Kanału Żerańskiego.

Działania SGRT polegały na postawieniu ciężarówki na koła, a następnie jej wyciągnięciu z wody przy użyciu wyciągarek zamontowanych na ramieniu samochodu SCRt Rotator.

W działaniach trwających ponad 5 godzin, brało udział 31 strażaków, 12 zastępów Straży Pożarnej oraz dwie jednostki pływające.

Tekst: kpt. Adam Laskowski
Zdjęcia: ogn. Krystian Suliński