Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

O godz. 09:07 do Punktu Alarmowego JRG 7 wpłynęło zgłoszenie o pożarze w budynku mieszkalnym przy ul. Ożarowskiej. Do zdarzenia zadysponowano trzy zastępy GBA-Rt 2/16/4, GCBA 5/32/2,5, GCBA 8/56 z JRG7 oraz zastęp SCH 37 z JRG 4.  Na miejsce udał się również SLRR z Dowódcą JRG.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia dokonano rozpoznania. W jego wyniku ustalono, że doszło do pożaru w jednym z lokali mieszkalnych znajdujących się na 2 piętrze budynku.

Działania zastępów PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz forsowaniu drzwi wejściowych do mieszkania. Z uwagi na solidną konstrukcję drzwi wejściowych, prowadzone były równoległe działania zewnętrzne. Polegały one na zjeździe ratownika z dachu przy użyciu technik linowych i wejściu do mieszkania przez okno. Wewnątrz lokalu znajdowała się jedna osoba, której udzielono KPP. Ponadto ustalono, iż źródłem zadymienia wewnątrz mieszkania była przypalona potrawa.

 W akcji trwającej 76 minut brało udział 16 strażaków.

Tekst: JRG 7

Zdjęcia: bryg. Piotr Gugała