Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

O godzinie 10:38 do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 8 wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Zamienieckiej. Do akcji zadysponowano zastępy GBA 2/16 Pr-750 i  GBARt 2,9/16/340.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono kolizję dwóch samochodów osobowych. Pojazdami podróżowali jedynie kierowcy, którzy wydostali się samodzielnie z pojazdów przed przybyciem zastępów PSP. Jednemu z mężczyzn udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy przez przybyciem Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w samochodach oraz zasypaniu sorbentem rozlanych na jezdni płynów eksploatacyjnych. Po przeprowadzeniu czynności dochodzeniowych przez patrol Policji WRD pojazdy usunięto na pobocze drogi.

W akcji trwającej około 40 minut brało udział 10 strażaków.

Tekst: ogn. Krzysztof Miłkowski
Zdjęcia: sekc. Rafał Sural