Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

Około godziny 17:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na al. Stanów Zjednoczonych. Do akcji zadysponowano zastępy GBA 2/16 Pr-750 i GRARt 2,9/16/340 z JRG 8 wraz z Grupą Operacyjną Miasta.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód ciężarowy wraz z naczepą, który uderzył w barierę ograniczającą wysokość pojazdów przejeżdżających na drodze. Kierowca Renault w chwili przybycia zastępów PSP przebywał w kabinie. Mężczyźnie udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazano przybyłemu Zespołowi Ratownictwa Medycznego Pojazd ciężarowy blokował dwa pasy ruchu w kierunku Ronda Wiatraczna. Do akcji zadysponowano dodatkowo SCDz40 Volvo i SCRt Megacity  z JRG 10.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i uniesieniu stalowej konstrukcji przy pomocy dźwigu należącego do firmy wykonującej roboty budowlane. Pozwoliło to na wyciągnięcie pojazdu ciężarowego i odholowanie na najbliższy parking. Dalsze czynności prowadzone były przez patrol Policji.

Tekst i zdjęcia: mł. asp. Arkadiusz Graczyk